News

Windows 10 od przyszłego roku będzie pobierany automatycznie

Od premiery Windows 10 minęły już 3 miesiące. Przez ten czas najnowszy system operacyjny został zainstalowany na 120 milionach komputerów. Microsoft chce jednak przyspieszyć ten proces, dlatego od przyszłego roku dziesiątka będzie pobierała się automatycznie jako ważna aktualizacja.

Na początku miesiąca liczba ta wynosiła 110 milionów co oznacza wzrost aż o 10 milionów w ciągu 30 dni. Statystyki te mogą znacznie wzrosnąć w listopadzie, kiedy pojawi się aktualizacja November Refresh. Wielu użytkowników z przejściem na nowszą wersję systemu czeka bowiem właśnie do momentu jej wprowadzenia. Nie można również zapomnieć o Windows 10 na Xbox One, który zadebiutuje już 12 listopada.

Windows 10 Ta

Mimo, że liczba zainstalowanych kopii Windows 10 jest imponująca, to można zaobserwować coraz mniejszy przyrost w stosunku do upływającego czasu. Warto przypomnieć, że Microsoft przewiduje aż miliard urządzeń z dziesiątką w przeciągu 3 lat od premiery. W związku z tym przedsiębiorstwo planuje przyspieszyć „przesiadkę” na nowe oprogramowanie, a pomóc ma w tym automatyczne pobieranie Windows 10 na komputerach z systemem Windows 7 i 8.1.

Terry Myerson – szef działu Windows – poinformował, że od przyszłego roku Windows 10 uzyska status ważnej aktualizacja dla Windowsa 7 i 8.1 i z tego względu będzie pobierany automatycznie. Użytkownikowi zostanie wyświetlony specjalny komunikat i będzie mógł on zadecydować, czy chce przenieść się na nowszy system czy też nie. Przejście na nowe oprogramowanie ma zostać w ten sposób przyspieszone i ułatwione, ponieważ jednym zadaniem użytkownika będzie potwierdzenie aktualizacji.

Zgłoś błąd