News

Windows 10 Mobile zainstalowany na 7% smartfonów z Windows Phone

Windows 10 Mobile, choć jeszcze oficjalnie nie zadebiutował, jest zainstalowany na około 7% wszystkich urządzeń z Windows Phone. Mowa tu oczywiście o uczestnikach programu Windows Insider, którzy chętnie instalują dziesiątkę na swoich smartfonach.

Pełny raport stworzony przez AdDuplex pojawi się 27 grudnia. Koncentruje się on wyłącznie na zmianach w obrębie ekosystemu Windows Phone i nie zawiera żadnych danych związanych z Androidem czy iOS. Już teraz udostępniono jednak kilka informacji, z których wynika, że obecnie liczba urządzeń z Windows 10 Mobile wzrosła o 1,3% i wynosi 7%.

AdDuplex statystyki Windows 10 Mobile

Najnowsza kompilacja Windows 10 Mobile nosi numer 10586 i przewiduje się, że będzie tą, która trafi do wszystkich aktualizujących urządzenia z Windows Phone. Identyczna wersja jest też dostarczana z najnowszymi smartfonami Lumia 950 i 950 XL.

O tym, czy aktualizacja do Windows 10 Mobile przyjmie się w tak szybkim tempie jak wersja systemu na PC przekonamy się już niedługo.

Lumie 950, 950 XL oraz 550 przyniosą użytkownikom na całym świecie większy wybór, jeśli chodzi o smartfony z Windows Phone, a dokładniej Windows 10. Udostępnianie aktualizacji rozpocznie się w grudniu i będzie to spora szansa dla Microsoftu, aby poprawić swoją pozycję na rynku systemów mobilnych.

Warto dodać, że dane udostępniane przez AdDuplex są zbierane poprzez reklamy umieszczone w ponad 5000 aplikacji dostępnych w Windows Phone Store i traktowane są jako ważny wskaźnik.

Zgłoś błąd