News

Wasteland 3 - zbiórka przekroczyła już próg 3 mln dolarów

Wrześniowa zapowiedź Wasteland 3 nieco zaskoczyła graczy z całego świata. Nieobecna przedtem na rynku od kilkunastu lat seria powróciła w 2014 roku i mało kto spodziewał się jej kolejnego wcielenia. Twórcy ze studia inXile postanowili jednak zrobić nam niemałą niespodziankę, a fani cyklu szybko docenili ten ruch. Gra w 3 dni zrealizowała kwotowy cel kampanii crowdfundingowej, a z dniem dzisiejszym osiągnęła pułap 3 mln dolarów, tym samym pozwalając twórcom na realizację kolejnych założeń.

Zaledwie pod koniec września dowiedzieliśmy się, że twórcy ze studia inXile Entertainment zabierają się za stworzenie kontynuacji swojej niezależnej produkcji RPG z 2014 roku, czyli Wasteland 2. Amerykański producent również tym razem postanowił postawić na kompanię crowdfundingową, aby zebrać fundusze na realizację procesu deweloperskiego. Efekt? Minimalny pułap kwotowy, potrzebny do powstania gry, twórcy uzyskali już po zaledwie trzech dniach od rozpoczęcia zbiórki. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że fundusze na tytuł przekroczyły 3 miliony dolarów, co pozwoli na realizację dodatkowych elementów rozgrywki, jakie dla Wasteland 3 przewidują twórcy z inXile Entertainment.

Przekroczenie pułapu 3 milionów dolarów oznacza, że gameplay zostanie wzbogacony o towarzyszący prezydentowi Reaganowi, rozmawiający pojazd, wspomagający go w trakcie walki oraz oczywiście w podróży. Więcej bonusów, które trafią do rozgrywki wraz z odblokowaniem kolejnych założeń kwotowych producentów, możecie znaleźć na oficjalnej stronie zbiórki Wasteland 3 w serwisie Fig. Kampania dobiega końca 3 listopada, więc macie jeszcze trochę czasu na to, żeby przemyśleć ewentualną inwestycję w ten tytuł. Zainwestować da się tutaj także dosłownie, ponieważ platforma crowdfundingowa Fig znana jest z możliwości późniejszego zarabiania, dzięki wspomaganiu finansowemu konkretnych projektów. Na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery Wasteland 3, ale w kuluarach branży mówi się dopiero o 2019 roku. Gra powinna trafić na platformy Xbox One, PlayStation 4, Maca oraz komputery PC, także wyposażone w system Linux. Udostępnione dotychczas grafiki są tylko wizją tego, jak twórcy wyobrażają sobie wygląd swojego najnowszego projektu, który oparty zostanie na popularnym silniku Unity.

Zgłoś błąd