News

Udział Microsoft Edge na rynku przeglądarek wciąż spada

Większość użytkowników już dawno zapomniała o przeglądarce Internet Explorer. Przedsiębiorstwo z Redmond wciąż jednak próbuje ratować swoje rozwiązanie rozwijane pod postacią Microsoft Edge. Mimo, że przeglądarka jest domyślną w Windows 10, większość użytkowników woli korzystać chociażby z konkurencyjnego Google Chrome.

Jak podaje Computerworld, użytkownicy najnowszego Windowsa powoli, jednak jest proces ciągły, przenoszą się na rozwiązania konkurencji. Okazuje się, że starania Microsoftu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Serwis WinBeta na podstawie trzech różnych źródeł stworzył szczegółowy raport prezentujący tendencje spadkową Microsoft Edge:

- NetApplication: udział użytkowników Windows 10 korzystających z przeglądarki Edge spadł z 39% (w sierpniu) do 31,1% w listopadzie

- StatCounter: w listopadzie Microsoft Edge był wykorzystywany na zaledwie 12,9% wszystkich komputerów z dziesiątką (15,2% w sierpniu)

- DAP: we wrześniu 24,6% użytkowników Windows 10 korzystało z Microsoft Edge,  listopadzie liczba ta spadła do 22,4%

microsoft edge

Gdy Microsoft udostępnił najnowszą wersję systemu operacyjnego, użytkownicy bardzo chętnie decydowali (i wciąż decydują) się na aktualizację z Windowsa 7, 8 i 8.1, niestety ich entuzjazm co do przeglądarki Edge był zdecydowanie mniejszy, co przekłada się na jej malejący udział.

Zgłoś błąd