News

Swatch i Visa: płatności za pomocą zegarka już w przyszłym roku

Szwajcarski koncern Swatch, zrzeszający producentów zegarków, ogłosił współpracę z Visą, której efektem mają być płatności zbliżeniowe w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii oraz Brazylii. Co jednak najważniejsze, dokonamy ich za pomocą zegarka Bellamy, który zadebiutuje już na początku przyszłego roku.

Swatch już w październiku zaprezentował wyposażony w technologię NFC (Near Field Communication) zegarek naręczny Bellamy. W najbliższych miesiącach będzie on dostępny w Chinach w cenie około 91 dolarów.

Zegarek Swatch Bellamy

Jak mówi przedsiębiorstwo, transakcje za pomocą zegarka nie wymagają od urządzenia absolutnie żadnej energii, dlatego Bellamy cechować będzie identyczna jak w przypadku innych produktów firmy żywotność baterii.

Wszystko wskazuje na to, że zegarek z możliwością dokonywania płatności zbliżeniowych będzie interesującą propozycją dla zwolenników zegarków, zwłaszcza że obecne smartwatche oparte na Android Wear nie obsługują płatności NFC. Wyjątkiem są Apple Watch oraz bazujący na systemie operacyjnym Tizen Samsung Gear S2. Niestety przez dodatkową funkcjonalność cierpi bateria urządzeń.

Swatch Bellamy

O tym, jakie efekty przyniesie współpraca Swatcha oraz Visy przekonamy się już w przyszłym roku, kiedy to rozwiązanie obu firm zostanie wprowadzone. Być może płatności oparte na technologii NFC zostaną rozpowszechnione prędzej poprzez tradycyjne zegarki aniżeli elektronikę ubieralną.

Zgłoś błąd