Ruszył dziennik dewelopera Star Wars: Battlefront
Na kanwie codziennie do nas napływających informacji o Star Wars: Battlefront, studio EA DICE opublikowało pierwszy odcinek dziennika dewelopera, w którym ujawniono kulisy powstawania gry.
Wideo skupia się przede wszystkim na pieczołowitości, jaką twórcy wkładają w produkcję, by móc odzwierciedlić uniwersum Gwiezdnych Wojen w możliwie najmniejszych detalach. Za przykład niech posłuży choćby to, że odwiedzili szereg miejsc, w których kręcone były różne sceny w poszczególnych epizodach filmu.
Co więcej, EA DICE jest w bliskiej współpracy z LucasFilm, by uzyskać efekty wizualne i audio na najwyższym poziomie. Chcą, by gracze odpalając X-Winga lub wyjmując miecz świetlny usłyszeli dokładnie taki sam dźwięk, jaki zakodował im się w głowach, kiedy pierwszy raz oglądali Gwiezdne Wojny na wielkim ekranie.
Czy twórcy faktycznie podołają postawionemu przez siebie zadaniu? Na razie ciężko cokolwiek rokować, chociaż wiele wskazuje na to, że wiedzą co robią. Star Wars: Battlefront ukaże się na platformy PC, PlayStation 4 i Xbox One 17 listopada, natomiast pierwsze DLC, Battle of Jakku, ujrzy światło dzienne 8 grudnia (lub 1 grudnia dla tych, którzy zamówili pre-order gry).



