News

Microsoft opóźnia Project Astoria. To koniec?

Użytkownicy systemu Windows Phone najczęściej skarżą się na zbyt małą ilość aplikacji. Gdy porówna się bazę Microsoftu z tym, co oferuje sklep Google Play dla urządzeń z Androidem, Windows Phone wypada dość ubogo. Rozwiązaniem tego problemu miał być Project Astoria, czyli oprogramowanie umożliwiające natywne uruchamianie aplikacji na Androida w systemie Windows. Niestety sprawy się nieco skomplikowały...

Bardzo możliwe, że rozwój Projektu Astoria nie przebiegł tak, jak zakładano. Następstwem tego są opóźnienia, a jednocześnie pojawiają się informacje, że przedsiębiorstwo zrezygnuje z narzędzia całkowicie.

Warto przypomnieć, że Project Astoria został  zaprezentowany na początku tego roku, a jego celem było umożliwienie łatwego przekonwertowania aplikacji z iOs, Androida (a także webowych) na aplikacje dla Windowsa.

Microsoft Project Astoria

Rzecznik Microsoftu w rozmowie z serwisem Re/Code dość wymijająco powiedział, że Astoria nie jest jeszcze gotowa, jednak inne narzędzia oferują deweloperom ogromne możliwości. Dodał również, że przedsiębiorstwo jest zobowiązane do oferowania deweloperom wielu rozwiązań, które umożliwiają dostosowanie ich aplikacji do platformy Windows. Jednocześnie rzecznik nie wspomniał o Projekcie Islandwood, który miałby oferować przeniesienie usług Apple na Windows Phone.

Aktualnie Project Astoria został zawieszony, nie wiadomo jednak, czy Microsoft nie zdecyduje się całkowicie go porzucić. 

Zgłoś błąd