News

Polski czytnik e-booków inkBook 8 już od dziś w sprzedaży

inkBOOK 8 został stworzony z myślą o użytkownikach poszukujących profesjonalnego czytnika e-booków. Jego duży, 8-calowy ekran daje więcej możliwości. Nowy inkBOOK idealnie nadaje się do czytania wielkoformatowych publikacji, np.: dokumentów, prasy, podręczników, stron internetowych, komiksów czy książek.

inkBOOK 8 to czytnik e-booków o zdecydowanie bardziej profesjonalnym charakterze, wyróżniający się na tle dominujących na rynku 6-calowych czytników. Jego duży, 8-calowy ekran na pewno docenią miłośnicy komiksów oraz osoby, które na co dzień pracują z dokumentami lub specjalistycznymi publikacjami zapisanymi w formacie PDF. Nowy inkBOOK pozwala na wyświetlanie większej ilości treści i daje możliwość lepszego dopasowania rozmiaru czcionki. Przypadnie do gustu również uczniom i studentom, ponieważ pozwala na wygodne korzystanie z cyfrowych podręczników.

001 inkBOOK 8 Device Front Rear

Pomimo swoich rozmiarów, inkBOOK 8 należy do najsmuklejszych urządzeń na rynku czytników e-booków. W obudowie o grubości zaledwie 8,4 mm, umieszczony został dotykowy, doświetlany wyświetlacz E Ink Pearl™, o formacie 4:3 i rozdzielczości 1024 x 768. Nowy model czerpie z doświadczeń polskiej marki MIDIA oraz stojącej za nią firmy Arta Tech z Wrocławia. Podobnie jak 6-calowe czytniki inkBOOK Onyx oraz Obsidian, również najnowszy czytnik e-booków bazuje na docenianym i lubianym systemie Android. Polskojęzyczna nakładka ułatwia korzystanie z urządzenia, a otwarte środowisko pozwala na instalację dodatkowych aplikacji i personalizację czytnika. Użytkownik może sięgnąć po jedną z darmowych usług z pakietu Midiapolis. Wirtualny dysk Midiapolis Drive umożliwia szybkie i wygodne przesyłanie książek oraz dokumentów bezpośrednio na urządzenie, a aplikacja Midiapolis News pozwala swobodnie czytać treści z Internetu.

Wykonany w technologii e-papieru wyświetlacz inkBOOKa 8 jest niezwykle energooszczędny. Większa przekątna ekranu oznacza, że nie trzeba tak często zmieniać stron. W efekcie czas pracy urządzenia uległ wydłużeniu. W normalnym cyklu użytkowania czytnik wystarczy ładować raz na kilka tygodni. Matowa powierzchnia wyświetlacza w znacznym stopniu redukuje odbicia świetlne, a jego imitująca kartkę papieru faktura sprawia, że czytanie z inkBOOKa 8 jest przyjemniejsze niż z tabletu czy smartfonu. Poziom doświetlenia ekranu można dynamicznie regulować. Wzrok nie ulega więc zmęczeniu nawet przy wielogodzinnej lekturze.

009 inkBOOK 8 Device Ports

Czytnik posiada  wbudowaną pamięć 8 GB oraz gniazdo kart microSD, obsługujące nośniki o pojemności do 32 GB. Komunikację bezprzewodową zapewnia moduł Wi-Fi w standardzie 802.11b/g/n. inkBOOK 8 obsługuje e-booki we wszystkich popularnych formatach (m.in.: EPUB, MOBI oraz PDF ze wsparciem dla funkcji reflow). Urządzenie ma wymiary 198 x 144 x 8,4 mm i waży zaledwie 258 g. Szczegółowa specyfikacja poniżej:

 • Ekran:

          ○   8 cali E Ink® Pearl (EPD; 16-odcieni szarości)

          ○   dotykowy (pojemnościowy)

          ○   doświetlenie

          ○   rozdzielczość: 1024 × 768 pikseli (160 dpi)

 • Bateria: 2800 mAh Li-ION Polymer
 • Wymiary: 198×144×8,4 mm
 • Waga: 258 g
 • Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0 GHz
 • Pamięć RAM: 512 MB
 • Pamięć wewnętrzna: 8 GB (faktyczna pojemność sformatowanego nośnika jest mniejsza)
 • Obsługa sieci bezprzewodowych Wi-Fi (802.11b/g/n)
 • Porty:

          ○   micro-USB 2.0

          ○   port karty pamięci microSD do 32 GB

 • System operacyjny: Android 4.2.2
 • Zainstalowane aplikacje: Biblioteka (Książki), Midiapolis Drive (Dysk), Instrukcja obsługi, Przeglądarka internetowa (Internet), Księgarnia, Menadżer plików, Midiapolis News (News), Midiapolis App Store, Notatnik, Obrazy, Pobrane, Poczta, Słownik (QuickDic), Ustawienia
 • Wsparcie dla: Windows, Linux, MacOS
 • Wspierane formaty:

          ○   Dokumenty i książki: EPUB i PDF (reflow) z Adobe DRM (ADEPT), MOBI (bez DRM), TXT, FB2, HTML,                RTF

 • Kolor: Czarny
 

006 inkBOOK 8 Device Front TechMagazine

Na polskim rynku inkBOOK 8 dostępny jest od 8 lutego, czyli dzisiaj, w sugerowanej cenie 849 złotych. Można do niego dokupić dedykowane, stylizowane na książkę etui, zapewniające dodatkową ochronę czytnika. Sugerowana cena etui to 79 złotych brutto. inkBOOK 8 oferowany jest z dwuletnią gwarancją door-to-door, z polskim serwisem i aktualizacją oprogramowania.

Zgłoś błąd