News

Pierwszy smartfon Microsoftu z linii Surface w przyszłym roku?

Microsoft pracuje nad smartfonem, który dołączy do linii urządzeń Surface. Takie informacje podał serwis Windows Central. Flagowiec miałby być gotowy w drugiej połowie 2016 roku. Przedsiębiorstwo z Redmond na razie nie potwierdziło tych doniesień.

Windows Central powołując się na anonimowe źródła poinformował, że dział urządzeń Surface porzucił plany dotyczące smartfonu z Windows 10 napędzanego przez Intel na rzecz nowego urządzenia. Co ciekawe, Daniel Rubino ze wspomnianego serwisu napisał, że anulowany telefon to nic innego jak kolejna Lumia. Powodem wycofania może być fakt, ze Microsoft nie jest zadowolony z ostatnich Lumii 950 i 950 XL.

Microsoft comapny

Niestety nie wiadomo, czy to nowe urządzenie faktycznie będzie pierwszym smartfonem Surface, choć plotki na jego temat pojawiają się od dawna. W sierpniu można było przeczytać, że smartfon będzie dopełnieniem linii Surface oraz otrzyma mocniejszą niż topowe Lumie specyfikację.

Przewidywana specyfikacja obejmowała 5,5-calowy ekran AMOLED, 64-bitowy procesor Intel Atom x3, 3 lub 4 GB pamięci RAM, 64 lub 128 GB miejsca na dane, USB typu C, aluminiową obudowę oraz inteligentny rysik.

Niestety obecnie żadne szczegóły na temat urządzenia nie są znane.

Zgłoś błąd