News

Nvidia zapowiedziała program GeForce GTX Battlebox

Zieloni bardzo mocno stawiają na komputery PC, a konkurencja z AMD na rynku kart graficznych chyba nigdy nie była tak zacięta, jak obecnie. By zdobyć przewagę Nvidia chce postawić na osoby z zasobnym portfelem, chcące pograć w rozdzielczości 4K.

Wszystko za sprawą programu GeForce GTX Battlebox, na który składać się mają najlepiej dobrane i najwydajniejsze podzespoły umożliwiające uruchomienie dowolnej gry w rozdzielczości 4K ze wszystkimi ekskluzywnymi funkcjami dostępnymi na kartach zielonych.

Nvidia Geforce Battlebox

Za tworzenie komputerów wezmą się firmy Maingear, Origin, Digital Strom, CyberPowerPC oraz Scan Computers. Nvidia nie zamyka jednak drogi do przystąpienia do programu innym producentom zestawów komputerowych, więc bardzo prawdopodobne, że pojawi się więcej zestawów sygnowanych logiem innych firm. GeForce GTX Battlebox mają opierać się na podkręconych procesorach Intel Haswell Core i5 lub i7, połączonych z szybkimi pamięciami RAM, najszybszymi dyskami SSD, zaawansowanymi systemami chłodzenia (także cieczą) oraz kartami graficznymi GeForce GTX 780 lub GTX Titan w konfiguracjach 2- i 3-way SLI.

Nvidia Geforce Battlebox

Według Nvidii takie zestawy poradzą sobie z rozdzielczością 3840x2460 pikseli zapewniając nie tylko świetną jakość, ale także płynność. Zieloni polecają do swojego zestawu 31,5'' monitor ASUS PQ321Q, choć nie jest on integralną częścią zestawów komputerowych. Przynajmniej na tę chwilę.

Ruch Nvidii może i jest ciekawy, ale zieloni poszli w zdecydowanie inną stronę niż AMD. Czerwoni mają opierać się na API Mantle, które ma zapewnić wyższą wydajność. Nvidia stawia po prostu na mocniejszy, ale też i niesamowicie drogi sprzęt. Komputery oparte na GeForce GTX Battlebox zdecydowanie nie są dla zwykłego zjadacza chleba – sama konfiguracja złożona z trzech Titanów to na tę chwilę wydatek 12 tysięcy złotych. Będą to więc zestawy dla prawdziwych entuzjastów oczekujących najwyższej wydajności.

Zgłoś błąd