News

Nowe Apple TV w sprzedaży już od października

Plotki na temat czwartej generacji Apple TV pojawiają się już od jakiegoś czasu, a według serwisu 9to5mac urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane już 9 września. Wygląd nowego Apple TV ma nie różnić się za bardzo od wersji z 2012 roku.

Nowe Apple TV będzie nieco grubsze i szersze niż trzecia generacja urządzeń. Pilot zostanie natomiast odświeżony i zaoferuje gładzik, przyciski, a nawet wbudowany mikrofon dla asystenta głosowego Siri. Jeżeli chodzi o specyfikację, to możliwy jest własny sklep z aplikacjami oraz procesor A8 z 1 GB pamięci RAM. Apple opracowuje także nowy interfejs oprogramowania, który będzie schludny i ładny. Wszystko to zobaczymy podczas konferencji przedsiębiorstwa, która odbędzie się 9 września. Wtedy też zaprezentowane zostaną iPhone’y 6s. Sprzedaż Apple TV ma natomiast ruszyć w październiku, nie wiadomo jednak kiedy urządzenie trafi do Polski.

Apple TV 4. generacji

Warto dodać, że Apple nie zamierza wycofywać ze sprzedaży trzeciej generacji urządzeń, a co więcej, starsze Apple TV ma w przyszłym roku otrzymać nową usługę telewizyjną przedsiębiorstwa z Cupertino. Jego cenę niedawno obniżono z 99 na 69 dolarów. 

Zgłoś błąd