News

Microsoft uruchamia program Office Insider

Windows Insider to duży sukces Microsoftu. Przed premierą dziesiątki użytkownicy bardzo licznie brali udział w programie, który mimo wydania najnowszego systemu wciąż jest kontynuowany. Przedsiębiorstwo z Redmond postanowiło pójść za ciosem i uruchomiło Office Insider, za sprawą którego można stać się testerem przyszłych wersji pakietu biurowego Office.

Osoby, które chcą mieć wpływ na przyszłe wersje Office’a mogą przystąpić do programu i testować wersję beta. Aktualnie jest on dostępny dla urządzeń z Windowsem i Androidem, jednak co ważne, wymagane jest posiadanie licencji na Office 365 Home, Business lub University.

Aby dołączyć do programu Office Insider należy zainstalować odpowiedni build. Dzięki temu użytkownik uzyskuje dostęp do wszystkich innowacji w pakiecie Office wraz z możliwością przesłania opinii zwrotnej, która pomoże programistom w udoskonalaniu poszczególnych programów

Microsoft Office

Office Insider w najbliższych miesiącach będzie dostępny także dla komputerów Mac.

Windows Insider był kluczowym elementem procesu testowania i rozwoju systemu Windows 10 i jak twierdzi Samer Sawaya z Microsoftu, opinie użytkowników faktycznie przyczyniły się do wprowadzenia do dziesiątki kilku nowych funkcji. Jak widać przedsiębiorstwo chce uzyskać podobny efekt w przypadku pakietu programów biurowych Office.

Zgłoś błąd