News

Microsoft prezentuje tanią Nokię 230

Microsoft zaprezentował nową Nokię 230, następcę modelu 130, który trafił na rynek w ubiegłym roku. Urządzenie posiada prosty interfejs, przystępną cenę (55 dolarów) i zostało stworzone z myślą o rynkach rozwijających się.

Przedsiębiorstwo z Redmond opisuje telefon jako „idealny do robienia oraz udostępniania selfie”. Nokia 230 bazuje na systemie operacyjnym Nokia Series 30+, posiada 2,8-calowy ekran QVGA, radio, obsługę kart pamięci do 32 GB oraz aparaty przedni i tylny o rozdzielczości 2 Mpx z lampą błyskową. Jakość z pewnością nie będzie powalająca, jednak warto mieć na uwadze fakt, że większość telefonów w tej cenie posiada zaledwie kamery VGA. Najnowsza Nokia różni się wyglądem od swojego poprzednika, a tylna obudowa z aluminium sprawia wrażenie droższego urządzenia.

Nokia 230

Co ciekawe, Nokia 230 posiada ekran dotykowy oraz przyciski fizyczne. Będzie dostępna również w wariancie dual SIM. Sprzedaż urządzenia rozpocznie się w grudniu i początkowo telefon będzie dostępny w Azji. Od przyszłego roku ma być dostępny na kolejnych rynkach.

Zgłoś błąd