News

LG zainwestuje 9 miliardów dolarów w technologię Oled

LG ogłosiło, że zamierza zainwestować blisko 9 miliardów dolarów w nowy zakład, w którym produkowane będą ekrany Oled. Przedsiębiorstwo przewiduje znaczny wzrost popytu na technologię ultra high-definition w najbliższych latach.

Fabryka ma powstać w Paju, w pobliżu granicy z Koreą Północną. Produkcja ma rozpocząć się w pierwszej połowie 2018 roku. CEO LG Display, Han Sang-Beom, powiedział, że inwestycja ta przejdzie do historii i zmieni zakład produkcyjny w centrum światowego przemysłu Oled.

Ekrany Oled (organic light-emitting diode) zapewniają dużo lepszą jakość obrazu, przy czym zużywają mniej energii niż powszechnie używane wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD). Ich największym na świecie producentem jest obecnie LG Display, jednak jak widać przedsiębiorstwo zmierza ku bardziej zaawansowanej technologii.

LG Oled Tv

Badania przeprowadzone przez firmę IHS wskazują, że wartość globalnego rynku wyświetlaczy Oled w 2022 roku wzrośnie z 8,7 (najnowsze dane) do 29,1 miliardów dolarów. Do tak dużego wzrostu może przyczynić się Apple, które od 2018 roku miałoby implementować ekrany Oled w swoich iPhone’ach. Warto wspomnieć, że Apple jest obecnie największym klientem LG Display.

Zgłoś błąd