News

iOS 9 już na 70% iPhone'ów, Android Marshmallow na 10% urządzeń

System iOS 9 od Apple pojawił się tuż przed premierą iPhone’ów 6s i 6s Plus. Sukces nowych urządzeń wraz z wysokim wskaźnikiem adaptacji najnowszej wersji oprogramowania pokazały, jak szybko użytkownicy Apple zaktualizowali swoje iPhone’y. Najnowsze dane wskazują, że najnowszą wersję systemu posiada już 70% użytkowników, co znacznie przewyższa wynik uzyskany przez Androida.

Apple jakiś czas temu udostępniło dane liczbowe dotyczące użytkowników, którzy dokonali aktualizacji, na podstawie informacji z App Store. Według nich, w przeciągu trzech tygodni od premiery najnowszy iOS pobrało aż 50% użytkowników. Co ciekawe, Android Marshmallow dwa miesiące po swoim debiucie posiada zaledwie 10% wszystkich użytkowników systemu Google.

Apple iOS 9

Taka różnica może wynikać z tego, że Apple ściśle kontroluje iPhone’y i swój ekosystem, Google z kolei współpracuje z wieloma producentami, którzy chcą zróżnicować system na własnych urządzeniach poprzez dodawanie dodatkowych aplikacji, a nawet nakładek. W rezultacie aktualizacje, nawet te najważniejsze, trafiają do użytkowników bardzo powoli, często z dużym opóźnieniem, a zdarza się, że ci nie otrzymują ich wcale.

Aktualizacja z wydaniem iOS 9 zawierała wiele poprawek, w tym ogólnej wydajności systemu, nie zmieniała jednak drastycznie jego ogólnego wyglądu. Wskaźnik adaptacji tej wersji oprogramowania jest jednak bardzo wysoki, zarówno w przypadku nowych jak i starych urządzeń Apple.

Zgłoś błąd