News

Intel Haswell-E i płyty X99 nie wytrzymały testów

Redakcje Phoronix i Legit Reviews wykonały dwa niezależne od siebie testy nowej platformy Intel Haswell-E, podczas których płyty główne z chipsetem X99 stanęły w płomieniach.

Michael Larebel z redakcji Phoronix złożył do testu zestaw składający się z procesora Intel Core i7-5960X, płyty głównej MSI X99S SLI PLUS oraz pamięci Corsair Vengeance. Michael chciał sprawdzić jak platforma Intela poradzi sobie z Linuxem. Niestety nie udało mu się tego sprawdzić, ponieważ z jego sprzętu zaczęły wydobywać się kłęby dymu praktycznie od razu po uruchomieniu komputera.

Drugą osobą, która spaliła intelowską platformę jest Nathan Kirsch, redaktor przeprowadzający testy dla Legit Reviews. Swoją konfigurację sprzętową oparł na tym samym procesorze co Larebel, płycie głównej ASUS X99- Deluxe oraz pamięciach G.Skill Ripjaws 4 3000 MHz. Dzięki zabezpieczeniu OCP w zasilaczu Corsair AX860i komputer wyłączył się, jednak po zmianie zasilacza na model AX1200 i kolejnych próbach włączenia jednostki zabezpieczenie zawiodło, przez co z płyta główna stanęła w ogniu.  

X99 deluxe solder balls2

Na problemy zareagowała firma MSI, która odebrała od Larabela uszkodzony egzemplarz, aby inżynierowie z działu R&D mogli znaleźć przyczynę problemów.

Nowe procesory Haswell-E, które kilka dni temu miały swoją premierę, zaliczyły niemałą wtopę. Nie wiadomo jaka jest przyczyna tej awarii, spekuluje się, że mogły to być przedprodukcyjne egzemplarze procesorów. 

Zgłoś błąd