News

HTC HD2 – sześcioletni smartfon z Androidem 6.0 Marshmallow

Członkowie XDA, 6,6-milionowej społeczności zajmującej się rozwojem oprogramowania, w ubiegłym tygodniu poinformowali, że powodzeniem zakończyła się próba przeniesienia systemu CyanogenMod 13 opartego na Androidzie 6.0 Marshmallow na sześcioletniego już smartfona HTC HD2.

HTC HD2 to urządzenie, które zadebiutowało z Windows Phone 6.5 Professional w 2009 roku. Smartfon był pierwszym z ekranem o przekątnej 4,3” oraz charakterystycznym interfejsem tajwańskiego przedsiębiorstwa - HTC Sense. Zaledwie cztery miesiące później Microsoft zrezygnował ze wsparcia dla urządzenia. W sierpniu 2010 roku smartfon otrzymał Androida 2.2 Froyo, a pod koniec 2011 roku bazował na wersji 4.0 Ice Cream Sandwich.

HTC HD2

Mówiąc krótko, użytkownicy smartfonu HTC HD2 mogli korzystać z systemów Windows Phone, Androida, a swego czasu nawet Firefoksa OS.   

Obecnie grupa programistów z XDA stworzyła nieoficjalną wersję Androida 6.0 Marshmallow przystosowaną do HTC HD2. Oczywiście nie jest to w pełni funkcjonalna wersja. Tak czy owak urządzenie z 2009 roku doczekało się najnowszej wersji systemu szybciej niż flagowce z 2015 roku.

Zgłoś błąd