News

GTX TITAN Z jeszcze w tym miesiącu trafi do sklepów?

Dwuukładowa nowość z obozu Nvidii wg najnowszych informacji jeszcze w tym miesiącu pojawi się w sprzedaży. TITAN Z będzie tym samym najwydajniejszą kartą graficzną dla komputerów PC, bowiem poza dwoma układami GK110 dysponować ona będzie aż 12 GB pamięci GDDR5.

Rynkowa premiera karty graficznej Nvidia GTX TITAN Z zbliża się wielkimi krokami, bowiem na początku przyszłego tygodnia (najprawdopodobniej 29.04.2014 r.) ww. model trafi do sprzedaży.

GTX TITAN Z dysponuje dwoma układami graficznymi GK110 (technologia 28 nm), z których każdy ma do dyspozycji 2880 procesorów CUDA oraz po 6 GB pamięci GDDR5 (384 bit). Istotnym plusem karty firmy Nvidia jest to, że nie wymaga ona - jak konkurencyjny Radeon R9 295X2 - hybrydowego układu chłodzenia, lecz zadowala się tradycyjnym systemem chłodzącym (radiator + wentylator).

Niestety największą wadą opisywanej karty jest jej cena. Otóż wg dostępnych na obecną chwilę informacji model ten będzie kosztował aż 2999 dolarów i to bez podatku VAT. Tym samym jej cena dla klienta detalicznego będzie odczuwalnie wyższa. Na rynku japońskim wraz z podatkami GTX TITAN Z ma kosztować bowiem około 400 tys. jenów, co w przeliczeniu na amerykańską walutę oznacza wydatek rzędu 3900 dol.

GTX TITAN Z 01

Zgłoś błąd