News

Google udostępnia aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow

Google rozpoczęło udostępnianie aktualizacji do Androida w wersji 6.0.1 Marshmallow. Początkowo trafi ona do wybranych smartfonów Android One. Urządzenia te są sprzedawane przede wszystkim na rynkach rozwijających się, ale od maja również w Polsce dostępny jest Karbonn Sparkle V, czyli pierwszy smartfon z Android One.

Android Marshmallow to następca obecnego na rynku od roku Lollipopa. Obecnie korzysta z niego 25,6% wszystkich użytkowników oprogramowania Google. Nowe wydanie systemu to m.in. funkcje śledzenia zużywanej pamięci, automatyczne tworzenie kopii zapasowej na dysku w chmurze czy większa oszczędność baterii.

Producenci smartfonów powoli wprowadzają Androida Marshmallow do swoich urządzeń, część z nich udostępniła nawet specjalne harmonogramy wskazujące, kiedy i które urządzenia mogą spodziewać się aktualizacji.

Android Marshmallow 6.0.1 aktualizacja

Tymczasem Google udostępnia pierwsze uaktualnienie Androida - wersję 6.0.1 Marshmallow. Pierwszym smartfonem, do którego trafia aktualizacja jest G1 Cherry Mobile, dostępny na Filipinach. Na razie nie wiadomo, co dokładnie przyniesie nowsze wydanie systemu, nie należy spodziewać się jednak wielkich zmian, bo bez wątpienia jest to niewielka aktualizacja.

Wiadomo, że nie jest ona związana z comiesięcznymi aktualizacjami zabezpieczeń, ponieważ listopadowe wydanie trafiło już do najnowszych Nexusów (nie zmienia ono numeru Androida).

Pojawiają się też plotki sugerujące, że po wydaniu 6.0.1 Google wprowadzi na rynek Androida 6.1. Miałoby to nastąpić w przyszłym roku i wiązałoby się z większymi zmianami w systemie.

Zgłoś błąd