News

Facebook: zmiany w wiadomościach i koniec zaproszeń do gier

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że Facebook testuje bardziej spersonalizowane powiadomienia oparte na lokalizacji, a w serwisie już wprowadzane są kolejne zmiany. Tym razem ze skrzynki odbiorczej znika folder „Inne”, wyłączane są też powiadomienia i zaproszenia do gier.

Folder „Inne” służył do odbierania wiadomości od nieznajomych. Wiele osób jednak nigdy go nie sprawdzało lub nawet nie wiedziało o jego istnieniu. Facebook postanowił zrezygnować z takiego podziału i wprowadza tzw. Message Request. Jeżeli zaakceptujemy wiadomości od osoby, której nie mamy w znajomych, kolejne wiadomości do niej będą wyświetlały się jak wszystkie pozostałe. W innym przypadku nie będziemy dłużej otrzymywać niechcianych wiadomości.

Facebook powiadomienia

Dużo bardziej irytującą rzeczą na Facebooku są jednak zaproszenia do gier. Znajomi grający np. w Candy Crash Saga w pewnym momencie, aby kontynuować zabawę, muszą wybrać jedną z trzech możliwości: zapłacić określoną kwotę pieniędzy, odczekać ileś czasu lub…wysłać zaproszenia do gry swoim znajomym. Z pewnością większość osób spotkała się z nachalnymi zaproszeniami i narastającą przez to liczbą powiadomień. Na szczęście zaproszenia do wszelkich gier oraz aplikacji już niedługo zostaną wyłączone. Jest to reakcja Facebooka na prośby użytkowników.

Zgłoś błąd