News

DICE zapowiedziało miesiąc pełen niespodzianek w Battlefield 4

Twórcy BF4 zapowiedzieli wprowadzenie miesięcznego eventu dla wszystkich graczy BF4. Aby przeprosić ich za wszystkie dotychczasowe problemy, udostępniony zostanie szereg bonusów.

Już 1 lutego ma ruszyć Player Appreciation Month w Battlefield 4. Codziennie gracze będą mogli korzystać z bonusów czy wykonywać specjalne misje. Troedsson z DICE zapowiedziała także dalsze usprawnienia balansu broni i poprawienie kodu sieciowego, który w przypadku BF4 do najlepszych nie należy. Mniej więcej w połowie lutego powrócić mają plutony usunięte z gry w związku z jej bugami i niedopracowaniem.

Lista aktywności prezentuje się następująco:

  • A Battlepack a Day – każdego dnia przy zalogowaniu do gry gracz ma otrzymać brązowy lub srebrny pakiet bojowy.
  • Shortcut Bundles – w przypadku zwykłych graczy odblokowane zostaną wszystkie granaty i broń podręczna (pistolety). Gracze premium uzyskają DMR-y i shotguny.
  • Double XP Weekend – w każdy weekend lutego gracze będą zdobywać podwójne doświadczenie. Gracze premium otrzymają jeden weekend ponad standardową liczbę.
  • Community Missions – zadania z określonym celem, za których wykonanie otrzymuje się złoty pakiet bojowy. Pierwszą misją będzie zdobycie określonej liczby nieśmiertelników w ograniczonym czasie.
  • DICE Developer Talks – developerzy mają bardziej włączyć się w życie społeczności i prezentować jak najbardziej transparentnie to, co  będą robić. Pojawić mają się wywiady, sondy i inne aktywności, które w zamierzeniu przełożyć mają się na lepsze usprawnienie gry.

DICE przez bardzo długi czasu nie mogło się uporać z problemami występującymi w grze. Na przełomie stycznia i lutego pojawić ma się duża łatka, która (prawdopodobnie) poprawi większość niedociągnięć. Możliwe, że razem z nią otrzymamy patch z Mantle, choć w tej chwili nie zostało to jeszcze nigdzie potwierdzone. Dobrze, że Szwedzi biją się w pierś, a sama idea miesiąca wypełnionego bonusami dla graczy jest świetna. Czekamy, jak się to rozwinie.

Zgłoś błąd