News

Dell wykupuje firmę EMC za 53 miliardy dolarów

W sieci od kilku dni głośno jest na temat przejęcia firmy EMC przez Dell. Według najnowszych informacji umowa została już podpisana i dziś możemy spodziewać się jej ogłoszenia.

EMC to amerykańska firma zajmująca się systemami zarządzania i przechowywania danych. Przedsiębiorstwo na całym świecie zatrudnia ponad 40 tysięcy pracowników i posiada swoje fabryki m.in. w USA, Chinach czy Irlandii. Do tej pory Dell znajdował się na liście partnerów technologicznych EMC.

Fuzja ma kosztować Dell aż 53 miliardy dolarów, tym samym będzie to najdroższe pojedyncze nabycie jakie kiedykolwiek miało miejsce w branży technologicznej. EMC rozszerzy portfolio klientów Dell i z pewnością wpłynie na zwiększenie przychodów przedsiębiorstwa. Jeszcze dziś możemy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia transakcji.

Jak podają ostatnie statystyki, Dell wciąż ma wiele długów - 11,7 miliarda dolarów. Wycofując się z rynku PC przedsiębiorstwo obniżyło swoje dochody. Obecnie Dell skupia się na konkurowaniu z takimi firmami jak IBM, Cisco, Amazon czy Salesforce.

Co ciekawe, w całej tej transakcji jest jeden haczyk. EMC wynegocjowało klauzulę, według której przedsiębiorstwo będzie miało 60 dni, aby skorzystać z lepszej oferty od innych potencjalnych nabywców, zanim wykup Dell stanie się wiążący. Na liście zainteresowanych miałyby znaleźć się takie firmy jak HP, IBM czy Cisco.

Zgłoś błąd