News

BlackBerry Priv może być ostatnim smartfonem przedsiębiorstwa

Na wczorajszej konferencji Code/Mobile CEO BlackBerry - John Chen - przedstawił swoją wizję dotyczącą możliwej przyszłości przedsiębiorstwa. Wszystko zależy od sukcesu smartfonu Priv, w którym BlackBerry pokłada duże nadzieje.

Chen zapowiedział, że celem BlackBerry jest sprzedaż pięciu milionów smartfonów w ciągu roku. Jest to próg, który pozwoliłby działowi mobilnemu osiągnąć rentowność. Od nadchodzącego smartfonu Priv, który jako pierwszy w historii firmy zadebiutuje z preinstalowanym Androidem, oczekuje się, że to właśnie on przyczyni się do zwiększenia sprzedaży telefonów.

Najnowsze wyniki finansowe BlackBerry wskazują, że przedsiębiorstwu w drugim kwartale bieżącego roku udało się sprzedać zaledwie 800 tysięcy telefonów.

BlackBerry Venice 2

Jeżeli założenie 5 milionów urządzeń mobilnych nie zostanie zrealizowane, BlackBerry Priv może być ostatnim smartfonem przedsiębiorstwa, po czym BlackBerry całkowicie wycofa się z tego segmentu. Wówczas najprawdopodobniej działania firmy skupią się na dostarczaniu technologii związanych z bezpieczeństwem innym platformom (Apple iOS czy Google Android). Co ciekawe domysły na ten temat pojawiały się już w marcu, kiedy przychody przedsiębiorstwa zaczęły spadać. John Chen uważa jednak, że high-endowy Priv będzie przewyższać inne urządzenia pod względem żywotności baterii czy sposobu wprowadzania tekstu (mowa tu o wysuwanej fizycznej klawiaturze).

Więcej informacji na temat BlackBerry Priv można znaleźć tutaj.

Zgłoś błąd