News

Bevel, czyli zewnętrzny aparat 3D do smartfona

Na Kickstarterze trwa zbiórka na ciekawy projekt o nazwie Bevel. Jest to zewnętrzny aparat 3D dla smartfona, który podłącza się za pomocą złącza mini-jack.

Kickstarter słynie z nietuzinkowych pomysłów, które w szybkim tempie zbierają sporo wiecej, niż wyznaczona na początku kwota. Pisaliśmy już o takich urządzeniach jak modularny smartfon Fairphone 2 czy polski smartwatch Swimmo. W przypadku projektu Bevel również istnieje duża szansa na zakończenie zbiórki sukcesem.

Bevel 2

Małe urządzenie umożliwi wykonywanie zdjęć w technologii 3D, co umożliwi następnie zmianę perspektywy, z której będziemy je ogladać. Możliwe będzie również wklejanie innego tła, czy tworzenie GIFów. Zewnętrzny aparat montujemy w wejściu na słuchawki, a za pomocą specjalnej aplikacji na Androida oraz iOS łatwo obsłużymy kamerę oraz podzielimy się swoimi fotografiami ze znajomymi.

Bevel

Całość ma działać na zasadzie lasera, który jest niewidoczny i nieszkodliwy dla wzroku. Następnie obraz jest przechwytywany i dostępny dla użytkownika.  Gadżet raczej nie wyróżnia się wyglądem, chodzi tu przecież o jego funkcjonalność. Zbiórka kończy się za 20 dni, a w zależności od wpłaconej kwoty możemy wybrać odpowiedni wariant Bevela, który zadecyduje, kiedy urządzenie do nas trafi. Najtańsza wersja kosztuje 39 dolarów, a najdroższa 500 (otrzymujemy 10 aparatów, 10 ładowarek, specjalną aplikację oraz 10 sztuk breloków do zaczepienia aparatu), którą po wpłacie otrzymamy w styczniu 2016 roku.

Zgłoś błąd