News

ASUS prezentuje kartę GTX 760 z serii Striker

Striker GTX 760 to najnowsza rodzina kart graficznych firmy ASUS. W jej skład wchodzi wersja o standardowych (referencyjnych taktowaniach) oraz model Platinum z wyraźnie podniesioną częstotliwością pracy układu graficznego.

Firma ASUS zapowiedziała, że jeszcze w tym miesiącu wprowadzi do swojej oferty dwie karty graficzne z rodziny GTX 760, które należeć będą do serii ROG. Ich pełna nazwa to Striker GTX 760, modele te występować będą zarówno w wersji standardowej (bazowe taktowanie GPU na poziomie 980 MHz), jak i podkręconej Platinum, w której układ graficzny taktowany jest częstotliwością 1085 MHz.

Na płytkach PCB obydwu kart znajdzie się ponadto 4 GB pamięci GDDR5 (256 bit) o efektywnym taktowaniu 6008 MHz, układ chłodzenia z aluminiowym radiatorem, miedzianymi rurkami cieplnymi pokrytymi warstwą niklu i dwoma wentylatorami.

Zestaw wyjść video otrzyma zaś dwa porty DVI oraz po jednym gnieździe DisplayPort i HDMI. Sugerowane ceny detaliczne ww. kart graficznych z linii Striker GTX 760 nie są jeszcze znane.

Striker GTX 760 01

Striker GTX 760 02

Zgłoś błąd