News

ASUS GTX 670 DirectCU Mini – wydajność w miniaturowej formie?

Firma ASUS zamierza wprowadzić do sprzedaży GTX 670 DirectCU Mini - kartę graficzną, która zmieścić się ma nawet w niewielkich obudowach typu Mini-ITX. A co z jej wydajnością?

Karty graficzne z serii GEFORCE GTX 670 zdążyły już zadomowić się na rynku, ale firma ASUS postanowiła opracować własny, znacznie mniejszy od standardowej wersji model karty GTX 670. Prekursorem tego typu idei jest ZOTAC, który już w połowie zeszłego roku zaprezentował model GTX 670 TwinCooler.

GTX 670 DirectCU Mini to najnowsza karta graficzna, nad którą pracują inżynierowie firmy ASUS. Cechują ją niewielkie rozmiary, którym towarzyszyć ma całkiem spora wydajność oferowana przez układ graficzny GK104 (1344 rdzenie CUDA). Płytka PCB, jaką dysponuje opisywana karta, ma zaledwie 17 cm długości. Na jej powierzchni, poza układem GPU, zainstalowano również 5-fazową sekcję zasilania VRM oraz jedno 8-pinowe gniazdo zasilania PEG (standardowe karty GEFORCE GTX 670 posiadają dwa 6-pinowe gniazda PEG).

Układ chłodzenia, jakim dysponuje GTX 670 DirectCU Mini, składa się m.in. z aluminiowego radiatora z wentylatorem o średnicy 80 mm. Niestety na chwilę obecną nie ujawniono ani informacji o tym, ile GB pamięci będzie posiadał ten model, ani częstotliwości pracy procesora graficznego i pamięci GDDR5. Nieznana jest także orientacyjna cena samej karty.

ASUS GTX 670 DirectCU Mini 01

ASUS GTX 670 DirectCU Mini 02

ASUS GTX 670 DirectCU Mini 03

Zgłoś błąd