News

Astralis czwartym potwierdzonym uczestnikiem IEM Oakland

Do startu Intel Extreme Masters w amerykańskim Oakland pozostało jeszcze kilka miesięcy, a gospodarze turnieju na bieżąco dzielą się z nami informacjami o uczestnikach rywalizacji. W tym tygodniu ogłoszona została już czwarta formacja – bilet do Stanów Zjednoczonych otrzymali reprezentanci Astralis.

Organizacja ESL zapowiedziała oficjalnie, że do listy zespołów, którą wcześniej zasilili już członkowie SK Gaming, Team Liquid oraz Virtus Pro, dołączą także Duńczycy z Astralis. Ostatnio karrigan i jego koledzy odpadli z ELEAGUE, przegrywając w ćwierćfinale z mousesports 0:2. Skład nie zrobił też dobrego wrażenia podczas wcześniejszego ESL One Cologne, gdzie w pierwszym pojedynku fazy pucharowej Virtusi odesłali Duńczyków do domu, triumfując nad nimi 2:0 – formacji nie mógł wtedy wesprzeć Dupreeh, który turniej musiał przeleżeć w szpitalu z uwagi na atak wyrostka.

IEM Oakland rozpocznie się 19 listopada i obejmie dwa turnieje – Counter Strike'a oraz League of Legends. W rywalizacji CS:GO weźmie udział łącznie 12 drużyn podzielonych na dwie grupy, a wszystkie mecze rozegrane zostaną w Oracle Arena. W fazie pucharowej wylądują trzy najlepsze składy z obu drabinek, zaś do półfinałów awansują zwycięzcy grup. Obecnie trwa inne wydarzenie z serii Intel Extreme Masters – w Szanghaju do końca tygodnia topowi gracze Starcrafta rywalizować będą o tytuł mistrza. Po Oakland impreza przeniesie się w grudniu do Korei Południowej, lecz fani CS'a będą mogli śledzić swoich ulubieńców dopiero podczas IEM Katowice w marcu przyszłego roku.

Zgłoś błąd