News

Apple udostępnia iOS 9.2 beta 1

Zaledwie kilka dni temu do deweloperów trafiła pierwsza kompilacja iOS 9.2, a już teraz ta wersja systemu jest dostępna dla szerszej społeczności. Użytkownicy, którzy zdecydują się na pobranie iOS 9.2 nie będą mogli przywrócić swoich iPhone’ów lub iPadów do wcześniejszych wersji systemu.

Apple udostępniło pierwsze publiczne wydanie beta systemu iOS 9.2, które jest dostępne jako aktualizacja dla użytkowników, którzy przystąpią do programu publicznych testów beta poprzez stronę Apple. Pierwszy deweloperski build został zidentyfikowany jako kompilacja 13C5055d.

Najbardziej zauważalna zmiana jaka nadeszła z nowszą wersją iOS dotyczy przeglądarki Safari, która umożliwi korzystanie z zainstalowanych przez użytkownika dodatków i rozszerzeń pochodzących od firm trzecich.

Apple iOS 9.2

Pozostałe nadchodzące zmiany nie są na razie znane, jednak można się spodziewać, że aktualizacja nie zawiera wyłącznie poprawek. Przypuszczalnie iOS 9.2 zaoferuje wsparcie dla Apple Pencil, który pojawi się już w listopadzie wraz z nadchodzącym iPadem Pro.

Warto wspomnieć, że pierwsze wydanie beta iOS 9.2 nadeszło tydzień po finalnym wydaniu iOS 9.1, którego cechą charakterystyczną było ponad 150 nowych znaków emoji.

Zgłoś błąd