News

Wersja beta Internet Explorera 9 wydana

Microsoft zaprezentował wersję beta dziewiątego wydania przeglądarki Internet Explorer. Nowa odsłona niesie za sobą wiele zmian, które stawiają ją w jednej linii z konkurencją.

Oficjalna premiera przeglądarki odbyła się dziś w San Francisco.  Zaprezentowano na niej kluczowe funkcje, jakie wprowadza nowe wydanie Internet Explorera.

Program wspiera obecnie najnowsze standardy internetowe, a więc HTML 5 oraz CSS 3. Microsoft zapewnia, że programiści nadrobili tutaj zaległości i w chwili obecnej program obsługuje znaczną większość nowych technologii. Nowością jest również odmieniony silnik JavaScript o nazwie Chakra, który ma działać znacznie szybciej niż poprzedni. Ogólna wydajność programu również została poprawiona, dzięki wykorzystaniu akceleracji sprzętowej.

Zmian doczekał się również interfejs, który jest teraz bardziej minimalistyczny. Połączono pasek wyszukiwania z paskiem wpisywania adresu oraz udostępniono szereg funkcji umożliwiających integrację z Windows 7. Zakładki mogą być bowiem przyczepiane do paska zadań czy krawędzi pulpitu. Można również odczepiać je od głównego okna programu i tym samym tworzyć nową instancję. Interesującym dodatkiem jest również dynamiczna zmiana barwy przycisków nawigacyjnych, która dostosowuje się do schematu kolorystycznego odwiedzanej witryny.

Program znalazł już się w naszej bazie plików do pobrania. Ostrzegamy jednak, że jest to wersja testowa i może działać niestabilnie oraz sprawiać problemy. 

Zgłoś błąd