News

VIA szykuje nowe procesory i karty graficzne na 2011 rok

VIA jest najmniejszym na świcie producentem procesorów z licencją na architekturę x86. Pomimo tego, że firma przynosi spore straty, jej przedstawiciele nie zamierzają się poddawać w walce o udziały w rynku komputerów. W przyszłym roku mają zadebiutować m.in. pierwsze, czterordzeniowe procesory tego producenta.

Firma VIA w pierwszej połowie tego roku przyniosła straty równe 1,44 miliardów dolarów. Nie powstrzymuje to jednak jej przedstawicieli przed próbami zdobycia większych udziałów i mocniejszej pozycji w segmencie procesorów. Dowodem tego są plany wprowadzenia w przyszłym roku układów czterordzeniowych oraz nowych modeli kart graficznych obsługujących biblioteki DirectX 11.

Przed końcem 2010 firma VIA zaprezentuje nowe, dwurdzeniowe układy z serii Nano. W przyszłym roku na rynku mają zadebiutować modele czterordzeniowe skierowane do mniej wymagających użytkowników. Poza tym producent ten szykuje się do wprowadzenia chipsetu o nazwie VN11. Będzie to pierwszy układ graficzny VIA obsługujący najnowsze biblioteki DirectX 11.

Zgłoś błąd