News

StarCraft II: Wings of Liberty z kampanią frakcji Protoss

Studio Blizzard, pracujące obecnie między innymi nad grą StarCraft II: Wings of Liberty, potwierdziło, że w tym tytule będziemy mogli pokierować również jednostkami frakcji Protoss.

– Mogę potwierdzić, że w grze znajdzie się mini-kampania Protoss, która pozwoli Wam pokierować jednostkami frakcji Protoss – możemy przeczytać w poście zamieszczonym na forum battle.net przez pracownika studia Blizzard o pseudonimie Xordiah. – Ta część trybu kampanii jest oczywiście o wiele krótsza niż część przeznaczona dla frakcji Terran, ale bardzo fajnie jest mieć do dyspozycji zupełnie różny styl gry, który doda jeszcze więcej różnorodności całej grze – czytamy dalej we wspomnianym wpisie na forum battle.net.

Xordiah przestrzegł jednak przed tym, że nawet przejście mini-kampanii frakcji Protoss nie przygotuje graczy w pełni na prowadzenie jej jednostek w trybie wieloosobowym. – Nie będziecie używać wszystkich jednostek, ani zapoznawać się z budynkami i ulepszeniami – napisał pracownik studia Blizzard. – Ogólnie, nawet w przypadku kampanii frakcji Terran, nie jest celem rozgrywki jednoosobowej pokazanie jak grać efektywnie, ale opowiedzieć historię i zrobić wiele fajnych rzeczy, które nie byłyby możliwe w multiplayerze – zakończył Xordiah.

Przypomnijmy, że StarCraft II podzielony został już wcześniej na trzy produkty: główną część zatytułowaną Wings of Liberty oraz dodatki nazwane Heart of the Swarm i Legacy of the Void. Tytuły te będą się koncentrowały na kampaniach kolejno frakcji Terran, Zerg i Protoss.

Premiera StarCraft II: Wings of Liberty spodziewana jest w pierwszej połowie bieżącego roku.

Zgłoś błąd