News

Nadchodzi iOS 4.2 dla iPadów

Tablet Apple doczeka się aktualizacji. I to, jak zapowiada producent, nie byle jakiej. iOS w wersji 4.2 ma wprowadzić ponad setkę nowych funkcji do urządzenia.

Najważniejszą i przez wielu użytkowników długo oczekiwaną nowością jest multitasking, który zostanie wprowadzony do urządzenia poprzez aktualizację. Dzięki temu mechanizmowi właściciel iPada będzie mógł swobodnie uruchamiać kilka aplikacji jednocześnie i przełączać się między nimi bez potrzeby zatrzymywania którejkolwiek. W nowej wersji iOS znajdziemy również znane z iPhone'a foldery na aplikacje. Pozwalają one na segregowanie zainstalowanych pozycji za pomocą techniki drag'n'drop. Warta uwagi jest też funkcja drukowania z wykorzystaniem urządzenia bezprzewodowego.

iOS 4.2 dla iPada

W iOS 4.2 Apple wprowadziło też szereg usprawnień w kliencie poczty elektronicznej oraz wirtualnej klawiaturze (wprowadzono 30 nowych zestawów klawiszy narodowych i taką samą liczbę słowników). Oprócz tego znajdziemy też tzw. Centrum Gier. Jest to mechanizm pozwalający na wyszukiwanie innych amatorów wirtualnej rozrywki. Użytkownik może też skorzystać z szeregu funkcji społecznościowych, które oferuje.

Początkowo aktualizację planowano na 26 października. Jednak z powodu problemów z kodowaniem japońskich znaków odbędzie się ona w listopadzie. Najprawdopodobniej już jutro. 

Zgłoś błąd