Intel aktualizuję mapę procesorów. W marcu nowe układy 22 nm
Intel cały czas szykuje się do rozpoczęcia produkcji procesorów Ivy Bridge wykonanych w procesie technologicznym 22 nm. Maszyny mają ruszyć jeszcze w tym roku. Jednak najnowsze informacje donoszą o tym, że układy pojawią się w sprzedaży z opóźnieniem. Premiera ma się odbyć w marcu lub kwietniu, a nie - jak wcześniej zapowiadano - w styczniu.
Nie są to oficjalne informacje, ale opóźnienie jest najprawdopodobniej spowodowane chęcią zgromadzenia większego zapasu w momencie premiery procesorów. Producent liczy na to, że już od początku będą się one cieszyć dużą popularnością.
Układy Intel Ivy Bridge będą wyposażone w podstawkę LGA1155. Po aktualizacji BIOS-u będą współpracować z aktualnie produkowanymi płytami głównymi z mostkami H67 i P67 oraz Z77, Z75, H77, Q77, Q75 i B77.
Pomimo przygotowań do premiery nowych układów, firma Intel nie rezygnuje z promowania procesorów Sandy Bridge. Pod koniec roku mają zadebiutować między innymi modele z serii E, które będą współpracować z podstawką LGA1366. W tym samym czasie mają się także pojawić egzemplarze z LGA2011 i chipsety X79.


