News

ASRock 870 Extreme3, czyli AMD 800 w budżetowym wydaniu

Pod koniec bieżącego miesiąca premierę mają mieć kolejne płyty ASRocka oparte o układy z rodziny AMD 800. Jedną z nich ma być następna konstrukcja z serii Extreme, tym razem skierowana do odbiorców o nieco cieńszym portfelu.

Nowego ASRocka 870 Extreme3 oparto o układy AMD 870 oraz SB850. Płyta wyposażona zostanie w chłodzoną pasywnie pięciofazową sekcję zasilającą V4 + 1, która, według producenta, ma sobie bez problemu poradzić z sześciordzeniowymi procesorami Thuban.

ASRock 870 Extreme3

Nowość odziedziczy kilka rozwiązań znanych z modelu 890 Extreme3, takich jak podświetlane przyciski Power, Reset i Clear CMOS, wyświetlacz diagnostyczny Dr. Debug oraz możliwość odblokowania rdzeni (Unlock Core Control).

Płyta zbudowana zostanie w oparciu o czarne PCB, na którym znajdą się cztery banki na pamięci DDR3, pięć złączy SATA 3 oraz dwa sloty PCI-Express 16x. Te ostatnie pozwolą na uruchomienie CrossFire w trybie 8x.

ASRock 870 Extreme3

Na tylnym panelu umieszczone zostaną dwa porty USB 3 (obsługiwane przez kontroler produkcji NEC-a), a także jedno złącze eSATA 3 oraz zestaw wejść i wyjść wykorzystywanych przez ośmiokanałowy kodek audio ALC892.

Wraz z płytą otrzymamy zestaw oprogramowania, wśród którego znajdą się testowe wersje aplikacji od CyberLinka oraz autorskie narzędzia do overclockingu, sterowania prędkością wentylatorów i monitorowania parametrów.

Zgłoś błąd