News

AMD wypuszcza sterowniki Catalyst 11.2

AMD udostępnia kolejną wersję sterowników przeznaczonych dla układów graficznych Radeon HD z rodzin: 2000, 3000, 4000, 5000 i 6000. W tym wydaniu przede wszystkim skupiono się na poprawkach w wydajności.

Producent zapewnia, że nowe wersje sterowników usprawnią działanie technologii Catalyst AI. Ponadto użytkownicy kart HD 5000 będą mogli odtąd skorzystać z funkcji Morphological Anti-Aliasing, a posiadacze układów z rodziny HD 6000 ucieszą się z obsługi Blu-ray 3D. Zarówno jedni, jak i drudzy skorzystają również z ustawień kontroli teselacji.

Developerzy AMD zadbali również o poprawki w ustawieniach 3D dostępnych z poziomu Catalyst Control Center. Teraz ustawienia Performance i Quality mają działać jeszcze bardziej efektywnie.

Tradycyjnie poprawki znajdziemy również w obsłudze nowych gier. Tym razem AMD zadbało o dwa tytuły: Call of Duty: Blac Ops oraz Batman: Arkham Asylum. W pierwszym przypadku wzrost wydajności ma wynieść nawet 11 proc., a w drugim 4 proc. Dotyczy to jednak tylko układów HD 5000 z włączonym FSAA i AF.

Pełna lista zmian jest dostępna na stronie AMD. Natomiast same sterowniki znajdziecie w naszym Downloadzie

Zgłoś błąd