News

AMD oficjalnie rusza z platformą Brazos (Fusion)

Początek roku to tradycyjnie czas prezentowania wielu nowych rozwiązań i technologii. Nie inaczej jest w przypadku firmy AMD, która właśnie wprowadza na rynek pierwsze urządzenia marki Fusion, czyli platformę AMD Brazos. W ofercie pojawią się modele z serii E o nazwie Zacate oraz z serii C o nazwie Ontario.

Początkowo dostępne będą cztery układy (dwa Zacate i dwa Ontario) oznaczone jako E-350, E-240, C-50 oraz C-30. Wszystkie są produkowane przez firmę TSMC w procesie technologicznym 40 nm. Wyposażone są w rdzenie Bobcat x86, zintegrowany kontroler pamięci DDR3 oraz układ graficzny Radeon z 80 procesorami strumieniowymi i obsługą bibliotek DirectX 11. Producent zapewnia, że pozwoli to na płynne odtwarzanie filmów w rozdzielczości High Definition. Zapewni także dobrą wydajność graficzną i jednocześnie nie zużyje zbyt dużo energii.

Dwurdzeniowy układ E-350 jest taktowany zegarem 1,6 GHz, a jego TDP wynosi 18 W. Podobnie jest w przypadku jednordzeniowego E-240, którego częstotliwość została ustawiona na poziomie o 100 MHz niższym. Jeśli chodzi o serię C, to tutaj również są dostępne modele jedno- (C-30) i dwurdzeniowe (C-50). Ich zegary to odpowiednio 1,2 i 1,0 GHz. TDP w obu przypadkach wynosi 9 W.

Najwięksi producenci tacy, jak Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony i Toshiba już zaprezentowali pierwsze urządzenia korzystające z platformy Brazos. W sprzedaży pojawią się one jeszcze w pierwszym kwartale 2011 roku.

Zgłoś błąd