News

Warsaw Games Week 2015 - Relacja 1/2

Kilku słów z najgorętszego gamingowe miejsca w Polsce ostatniego weekendu!

W ostatni weekend w stolicy odbyły się pierwsze w historii Warszawy targi gier komputerowych – oczywiście, nie mogło na nich zabraknąć redakcji PC Centre i jeżeli umknęło Wam to wydarzenie, postaramy się Wam chociaż odrobinę przybliżyć to, co tam się działo, a jest, o czym opowiadać, bo wystawcy zadbali o moc atrakcji i impreza okazała się wielkim sukcesem. Co przygotowało dla nas PlayStation?

Strefa PlayStation

Naszą podróż po czeluściach warszawskiej Hali Expo mieszczącej się w okolicy Dworca Zachodniego rozpoczęliśmy od odwiedzenia strefy konsoli PlayStation – nie zabrakło w niej tytułów, na których premierę jeszcze musimy zaczekać, oraz tych, które na rynku już zadebiutowały, ale są dostępne ekskluzywnie tylko i wyłącznie dla PlayStation 4, ewentualnie również dla poprzedniczki PlayStation 3.

Mieliśmy więc okazję zagrać w m.in. w The Order 1886, The Last Of Us Remastered, Until Dawn, God Of War III Remastered, Assassin’s Creed: Syndicate, Batmana: Arkham Knight, Bloodborne, Everybody’s Gone To the Rapture, Star Wars: Battlefront, Call of Duty Black Ops III oraz Guitar Hero Live, a to nie wszystko, czym uraczyli nas przedstawiciele PlayStation. Niestety wątpię, by ktokolwiek zdołałby wypróbować wszystko na Warsaw Games Week 2015 w ciągu jednego dnia.

Assassin`s Creed: Syndicate

O nowym Assassin`s Creed, czyli o Syndicate zapewne słyszeliście już sporo – w końcu podczas trwania targów gra debiutowała na polskim i zagranicznym rynku. Produkcja przypomina bardzo poprzednie – my nie dostrzegliśmy jakiegoś kolosalnego skoku, a właściwie to poza zmianą otoczenia, bohaterów i historii na pierwszy rzut oka gra nie odbiega od schematu i ogólnej koncepcji rozgrywki, do jakich zdążyła przyzwyczaić nas seria, dlatego użytkownicy nią już znużeni i pragnący powiewu świeżości mogą się rozczarować pomimo usilnych starań Ubisoftu, by tak nie było.

1

Call of Duty Black Ops III

Zaplusowało u nas za to Call of Duty Black Ops III - podczas Warsaw Games Week 2015 wypróbowaliśmy rozgrywkę w trybie multiplayer i, choć nie szło nam najwybitniej, a przeciwnik niejeden raz zaskoczył nas strzałem z ukrycie, to przy odświeżonym Call of Duty inne shootery FPS wypadają blado. Premiera 6 listopada.

Guitar Hero Live

W pobliżu strefy PlayStation na scenie z Guitar Hero Live postanowili zmierzyć się członkowie zespołu muzycznego Afromental, jednak z powodu problemów kalibracją kontrolera rozgrywka nie szła im najlepiej i szybko ją przerwano (przynajmniej pierwszego dnia targów). Upartych muzyków można było spotkać później w miejscu, gdzie każdy mógł wypróbować Guitar Hero Live z najnowszym kontrolerem przygotowanym specjalnie z myślą o nowej edycji serii.

2

PC Centre także przetestowało Guitar Hero Live i musimy przyznać, że nowa odsłona serii zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Jedynym jej minusem wydaje się być fakt, że jest dostępna wyłącznie na konsole, chociaż poprzedniczki również trafiały na komputery osobiste. Nowy kontroler jest atrakcyjniejszy pod względem wizualnym i o wiele lepiej skonstruowany – już nie mamy do czynienia z pięcioma kolorowymi przyciskami, lecz z sześcioma w dwóch rzędach umieszczonych równolegle do siebie i w niewielkiej odległości, dzięki czemu rozgrywka dla początkujących stała się wygodniejsza, a zaawansowani gracze mają urozmaicenie w postaci gryfu z, powiedzmy, trzema progami i takim ułożeniem klawiszy, jakbyśmy mieli na nim dwie struny (strun oczywiście nie ma, są przyciski, to nie Rocksmith.

4

Wreszcie sporej zabawy przysparza to, co dzieje się za wyświetlanym na ekranie gryfem z oznaczeniami, jaki przycisk mamy w danym momencie wcisnąć. Od teraz nie widzimy tylko komputerowej animacji z gwiazdami rocka, lecz nagranie wideo z koncertu i, co najważniejsze, nie są to filmiki promujące przeboje poszczególnych wykonawców, ale materiał przygotowany specjalnie z myślą Guitar Hero Live. To jednak jeszcze nie wszystko! W zależności od tego, jak dobrze bądź źle nam idzie, muzycy grający z nami (wokalistka, drugi gitarzysta, perkusista i basista) zachowują się inaczej – mogą się do nas uśmiechać albo krytykować nas i z nas szydzić, a my mamy wrażenie, jakbyśmy faktycznie stali z nimi na scenie.

3

Star Wars: Battlefront

Wreszcie dotarliśmy do boxu ze Star Wars: Batllefront, gdzie po raz pierwszy udostępniono do grania nowe tryby: Eskadra oraz Przetrwanie na planecie Tatooine. My mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszym z nich i, jak możecie się domyślić, studio DICE zadbało o to, by latanie na konsoli stało się czystą przyjemnością, a zestrzeliwanie obcych jednostek nie należało do najprostszych. Produkcja na razie robi dobre wrażenie, ale z ostatecznymi opiniami wstrzymajmy się do premiery, która już 19 listopada.

Zgłoś błąd