News

Unboxing ASRock Z87 Extreme4

ASRock przygotowany na nadejście Haswella

Zdjęcia nowym płyt ASRocka już od jakiegoś czasu krążą po sieci. Korzystając z nadążającej się okazji postanowiliśmy przybliżyć Wam sylwetkę jednego z nowych modeli tajwańskiej firmy. Zapraszamy na unboxing płyty ASRock Z87 Extreme4.

Płyta główna ASRock Z87 Extreme4 pojawiła się w naszej redakcji w średniej wielkości szaro biały opakowaniu z motywem A-Style, który ASRock będzie promował wraz z pojawieniem się kolejnej generacji procesorów Intela. Kilka sygnaturek umieszczonych na dole opakowania mówi nam co nieco o urządzeniu.

ASRock Z87 Extreme4

Zestaw dodatków jest poprawny, choć niewiele znajdziemy w nim elementów. Do dyspozycji użytkownika są cztery kable SATA, kilka dokumentów oraz mostek SLI.

ASRock Z87 Extreme4

ASRock postawił na czerń, choć sam laminat przez dużą ilość miedzianych ścieżek wygląda na brązowy. Firma postanowiła skorzystać z bardzo przyjemnie wyprofilowanych, stylowych radiatorów. Na PCB znalazły się przyciski Power i Reset, wyświetlacz diagnostyczny oraz co ciekawe dwa złącza PCI, które miały zniknąć z nowych płyt dla Haswella. Idąc z panującym trendem firma postanowiła skorzystać z nowego systemu audio o nazwie Purity Sound™.

ASRock Z87 Extreme4

Purity Sound™ to nowa technologia firmy ASRock będąca połączeniem komponentów sprzętowych oraz nowoczesnego oprogramowania. Połączenie kodeka Realtek ALC 1150 ze wzmacniaczem operacyjnym TI NE5532 oraz DAC o odstępie od szumów na poziomie aż 115 dB zapewnia wysoką jakość dźwięku, a dodatkowo ma pozwolić na obsługę słuchawek o impedancji do 600 Ohm.

ASRock Z87 Extreme4

ASRock Z87 Extreme4 posiada aż pięć złączy wideo, z czego jedno HDMI działa jako wejście, a nie jak standardowe jako wyjście. To ostatnie łączy się z technologią HDMI-In, która pozwala na podłączenie do jednego monitora komputera i dodatkowego urządzenia, np. konsoli. Pomiędzy urządzeniami możemy się dowolnie przełączać za pomocą zdefiniowanego przez nas skrótu klawiszowego. Co ciekawe, HDMI-In działa także, gdy komputer jest wyłączony – monitor przełącza się wówczas automatycznie na obraz z dodatkowego urzadzenia.

Poza tym mamy dostęp do złącza D-Sub, producent wspomina także o gigabitowej kacie sieciowej firmy Intel.

ASRock Z87 Extreme4

Konstrukcja zapowiada się obiecująco. Mamy nadzieję, że nie zawiedzie nas podczas testów, do lektury których serdecznie zapraszamy.

Zgłoś błąd