News

Poznań Game Arena 2012

Legenda (nie) powróciła

PGA była w Polsce główną imprezą gamingową, świetnie zorganizowaną i bardzo dużą jak na nasze warunki. Przeniesienie targów do Warszawy i przemianowanie ich na Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video ON/OFF nie przysporzyło popularności imprezie – wręcz odwrotnie, ON/OFF było totalną klapą. W tym roku PGA wróciło do Poznania i niestety nie w takiej sile, jak dotychczas. Zapraszamy do lektury relacji z Vip Day na PGA 2012.

Vip Day to pierwszy dzień targów, gdzie na stoiska wpuszczani są dziennikarze oraz prawdziwi pasjonaci gier, którzy są w stanie zapłacić 100 złotych za bilet (w normalny dzień jedynie 12 zł). Z tego też powodu hale wystawowe świecą pustkami, co jednak sprawia, że można bliżej przyjrzeć się temu, co przygotowali wystawcy. A tego w tym roku nie było dużo. Co gorsza – nie było to nawet zbyt ciekawe. Wszędzie widać było cięcia kosztów, a sama impreza bardziej przypominała imprezę LG, bo to właśnie ta firma pokazała się z najlepszej strony na PGA.

Poznań Game Arena 2012

Przygodę z tegoroczną edycją Poznań Game Arena rozpoczęliśmy o godzinie 15 i po wypełnieniu wniosku o akredytację skierowaliśmy się do pawilonu 7a, gdzie znajdowała się większość stoisk wystawowych. Jak widać na załączonym obrazku, było bardzo spokojnie, niewiele osób, dużo miejsca.

Poznań Game Arena 2012

W przypadku tego stoiska, nawet za dużo. W całej sali oblegane były jedynie sofy i bardzo wygodne fotele, na których odpoczywali znudzeni zwiedzający.

Poznań Game Arena 2012

Od wejścia do głównej hali wystawowej przywitały nas ekipy XNOTE i EIZO. Na pierwszym można było przyjrzeć się bliżej notebookom, na drugim natomiast zobaczyć nową linię monitorów i pograć w Counter Strike Global Offensive.

Poznań Game Arena 2012

Poznań Game Arena 2012

Idąc dalej przeszliśmy obok stanowiska Gazety Wyborczej, gdzie można było sprawdzić swoje siły w popularnej Trackmanii. Świetnym stoiskiem popisała się Hama, gdzie poza sprzętem audio oraz grą bokserską dla Kinecta można było posłuchać na żywo muzyki granej przez dj.

Poznań Game Arena 2012

Nie był to jednak jedyny dj na sali – na podobny ruch zdecydował się Microsoft. W sumie bardzo dobrze, gdyż zaprezentowanie jedynie jednej gry, konkretnie Forzy Horizon, nie przynosi chluby gigantowi z Redmond. Tym bardziej, że sama gra nie jest produkcją wybitną, ciężko nawet powiedzieć, by była dobra.

Poznań Game Arena 2012

Poznań Game Arena 2012

Bardzo dobrze do tematu podeszli ludzie z LG, w przypadku którego stoisko było rzeczywiście dobrze zaprojektowane. Producent udostępnił dwa symulatory jazdy współpracujące z grą Dirt 3, nieco dalej znalazło się miejsce dla kilku stanowisk z komputerami, na których można było odpalić gry Dead Island i Dishonored. LG dzieliło stoisko z firmą Sapphire. Chłopaki dzielnie układali szafirowe Radeony na półkach i przygotowywali się do sobotniego otwarcia dla szerszej publiczności.

Strona: 1 2 3 4 Następna
Zgłoś błąd