News

Podsumowanie roku 2014 cz. 1

Każdy deweloper ma swoje lepsze i gorsze momenty. Rok 2014 był dla producentów czasem wielkich niespodzianek i równie sporych niepowodzeń, ale jak wypada w ostatecznym rozliczeniu?

Koniec każdego roku to świetna okazja na podsumowania. Postanowiliśmy je wykorzystać i stworzyliśmy dla Was obszerny tekst opisujący ostatnie 12 miesięcy. Jakie produkcje nas zachwyciły, a które rozczarowały? Co ciekawego działo się na rynku gier w 2014 roku? Przekonajcie się sami!

Kiedy milkną echa fajerwerków i strzelających szampanów nadchodzi czas na chwilę refleksji. Dlatego redakcja PC Centre przygotowała dla Was szczegółowe podsumowanie minionego 2014 roku. Tekst podzieliliśmy na trzy kategorie – najlepsze, najgorsze gry, a także ciekawostki z ostatnich dwunastu miesięcy. W pierwszej części poznacie pierwsze dwie.

Najlepsze gry:

Z przykrością trzeba stwierdzić, że poprzedni rok stał przede wszystkim pod znakiem opóźnionych premier. Niezliczona ilość produkcji, które miały trafić do graczy jeszcze przed końcem grudnia pojawią się o kilka miesięcy później. Jednocześnie wiele dużych tytułów nie prezentowało wysokiego poziomu (na czym skupimy się w dalszej części podsumowania).

Na szczęście na rynku pojawiło się kilka produkcji, które pozytywnie zaskoczyły jakością wykonania. Nie zabrakło kilku niespodzianek – gier, na które mało osób liczyło, a okazały się świetnie wykonanymi dziełami, które przykuwały na długie godziny przed monitorami. 

Poniżej prezentujemy wybrane gry, które wyróżniły się w ostatnim roku (kolejność przypadkowa):

Call of Duty: Advanced Warfare

Muszę przyznać, że przed premierą Call of Duty: Advanced Warfare nie wierzyłem, że najnowsza odsłona cyklu trafi do zestawienia najlepszych gier tego roku. Po bardzo słabym Ghosts straciłem resztkę wiary w działania Activision. Jednak powierzenie serii studiu Sledgehammer Games okazało się świetnym posunięciem. Wybory zespołu wniosły powiew świeżości, który był drastycznie potrzebny.

Cod

Zatem co sprawia, że Advanced Warfare jest tak dobrą produkcją? Przede wszystkim zmiana czasów – dzięki przeniesieniu akcji w przyszłość oddano w nasze ręce mnóstwo nowych broni i nowinek technologicznych. Na pierwszy plan wyłaniają się egzoszkielety, które całkowicie zmieniły dynamikę rozgrywki zarówno w singlu, jak i w multiplayerze. Nie można zapomnieć o nowym silniku, dzięki któremu znacznie odświeżono oprawę wizualną. Na sam koniec wyłania się świetna rola Kevina Spacey. To wszystko sprawia, że Call of Duty: Advanced Warfare to pierwsza odsłona cyklu od lat, którą mogę szczerze polecić.

Dark Souls 2

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć produkcji, która stanowi gratkę dla fanów oldschoolowej, trudnej rozgrywki. Najbardziej wyróżniającą się cechą tej gry jest niesamowicie wysoki poziom trudności. Do ukończenia gry potrzebna była niemożliwa jak na dzisiejsze standardy gier AAA ilość podejść. Jednak największym sukcesem studia From Software było utrzymanie odpowiedniego stosunku wysiłku do nagrody, dzięki czemu pokonanie każdego bossa sprawiało ogromną przyjemność. 

dark souls

Oryginalne w dzisiejszych czasach założenia razem z klimatycznym, umierającym światem w konwencji fantasy okazało się kluczem do sukcesu. Świetne wykonanie sprawiło, że druga część odniosła jeszcze większy sukces niż pierwsza odsłona cyklu.

Śródziemie: Cień Mordoru

Monolith Productions stanęło przed trudnym zadaniem, na którym zęby zjadło już niejedno studio – mieli stworzyć dobrą produkcję w uniwersum tolkienowskiego Śródziemia. Na szczęście możemy stwierdzić, że wywiązali się z tego fantastycznie. Naszą uwagę zwraca przede wszystkim niesamowicie satysfakcjonująca rozgrywka, która przypomina nieco system walki z serii Batmanów studia Rocksteady. Jednak w porównaniu do wyczynów Mrocznego Rycerza nasz bohater wykazuje o wiele mniej współczucia w stosunku do swoich przeciwników. 

śródziemie

Jeśli dodamy do tego prawdziwie mroczny klimat Mordoru, świetną grafikę i klimatyczny soundtrack otrzymujemy jedną z najlepszych produkcji tego roku. Prosimy o więcej!

Strona: 1 2 3 4 5 Następna
Zgłoś błąd