News

Konferencja Electronic Arts na Gamescom 2013

Szybkie informacje po pokazie EA na Gamescom 2013

Za nami pierwsza ze streamowanych w internecie konferencji na targach w Kolonii. EA pokazało swój line up i niestety niczym nie zaskoczyło. Było solidnie, choć przewidywalnie – stawianie na znane marki z kilkoma rodzynkami w postaci choćby Titanfall.

Electronic Arts jako drugi duży koncern przeprowadził na targach w Kolonii swoją konferencję. Jako pierwszy jednak zdecydował się na pokazanie jej szerszej publiczności przez streaming w Internecie. Już od samego początku prezentacji wiadomym było, że Elektronicy będą stawiać na swoje najbardziej znane marki. Dowiedzieliśmy się co nieco o kolejnej, czwartej już części Simsów. Do gry zostanie wprowadzona o wiele większa niż do tej pory możliwość dostosowania swojego domu, pomieszczeń, edytowania ich, a nawet przenoszenia. Maxis postawiło także na rozbudowany aspekt emocjonalny, który będzie determinował relacje pomiędzy Simsami.

Osoby wyczekujące nowych wieści o Dragon Age Inqusition otrzymały na zachętę i pobudzenie apetyty pierwszy dziennik developera, gdzie twórcy pochylają się nad przedstawieniem świata do którego trafi gracz, jego roli, możliwościach silnika i większym wpływie gracza na wygląd własnej postaci. Na fragmenty gameplayu musimy jeszcze trochę poczekać.

EA pochwaliło się wynikami sprzedaży Plants vs Zombies 2, a twórcy z CapComu zapowiedzieli już pierwszy dodatek do niedawno debiutującej gry. Wspomniano oczywiście o odnodze serii o podtytule Garden Warfare, przybliżono nieco klasy postaci po stronie Zombie. Okazało się ponadto, że twórcy przewidzieli udostępnienie dla posiadaczy Xbox One ekskluzywnej zawartości, z której skorzystamy przy pomocy sensora ruchu Kinect 2. O Peggle 2 wspominano już na konferencji Microsoftu – tutaj nie tylko potwierdzono zapowiedź, ale także pokazano fragment gameplayu.

EA to także, a może przede wszystkim gry sportowe. Poza oczywistą obecnością Fify 14, przy której zaprezentowano nowy zespół gwiazd, z Lotharem Matheusem na czele EA przybliżyła także nieco nową odsłonę serii UFC. Ta ostatnia ma zadebiutować na wiosnę 2014 roku na konsolach obecnej i nowej generacji. Fanów Fify ucieszy zapewne wiadomość na temat możliwości przenoszenia swoich postępów z najważniejszych trybów edycji 13 do kolejnej części. I mowa tutaj nie tylko o możliwość przeniesienia na tej samej platformie, ale także z obecnych konsol na nextgeny. Jak zwykle przy prezentacji gier sportowych zachwalano silnik Ignite, który według przedstawicieli EA ma zapewnić niesamowity realizm, szczególnie w grach uruchamianych na nowej generacji.

Zaprezentowano także flagową ścigałkę Electroników, a więc Need for Speed Rivals. Wspomniano przy tym o możliwości pokierowania wozami ze stajni Ferrari. Trochę dłuższa prezentacja nowego Command and Conquer przedstawiająca mecz rozgrywany pomiędzy dwoma zawodnikami rzuciła nieco światła na stan tej produkcji, wskazała ponadto na dynamizm starć. Dynamizm nie mniejszy niż w niesamowicie wyczekiwanym dziele Respawn Entertainment zmierzającym na komputery PC i konsolę Xbox One – futurystycznym shooterze Titanfall. Nowy fragment z rozgrywki drużynowej był bardzo podobny do tego z targów E3 i wywołał podobną, bardzo przychylną reakcję widowni.

Najwięcej miejsca poświęcono jednak grze Battlefield 4. Karl-Magnus Troedsson zapowiedział na październik otwartą betę na komputerach PC i konsolach PS3 oraz Xbox 360. Razem z kolejnymi fragmentami gameplayu wyjaśniono koncepcję 'Levolution', zaprezentowano pakiet Premium, z którym mieliśmy już do czynienia przy okazji pojawienia się na rynku trzeciej części Battlefielda. Premium zawierać ma 5 dużych dodatków, zapewniać ma także cotygodniowe aktualizacje pomniejszych elementów gry. Niezwykle widowiskowo wyglądał za to nowy, debiutujący w serii tryb gry, w której dwie drużyny rywalizują ze sobą, kto pierwszy przechwyci pojawiającą się w losowym miejscu na mapie bombę, podłoży ją i wysadzi kluczowy punkt.

Niestety nie pojawiły się nowe informacje na temat drugiej części Mirror's Edge, a jest to chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra. Miejmy nadzieję, że kolejna konferencja, która się dzisiaj odbędzie (na 19.30 planowana jest prezentacja Sony), będzie zdecydowanie bardziej ciekawa. Może w końcu pojawi się kolejny tytuł ekskluzywny ze stajni Naughty Dogs lub Santa Monica Studios? Miejmy nadzieję.

Zgłoś błąd