News

Need for Speed SHIFT

Udany restart podupadłej serii

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Need for Speed SHIFT
Producent: Slightly Mad Studios
Wydawca: Electronic Arts Polska
Wersja językowa: polska (kinowa)
Data premiery na świecie: 15 wrzesień 2009
Data premiery w Polsce: 18 wrzesień 2009
Zalecany wiek: 3+
Wymagania sprzętowe - minimalne: procesor Intel Core 2 Duo (1,66 GHz) lub odpowiednik, 1 GB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c (GeForce 7800 GT lub odpowiednik), 6 GB wolnego miejsca na HDD

Na półkach sklepowych w bieżącym roku pojawiła się cała masa nowych odsłon popularnych cyklów gier komputerowych. Co najważniejsze, produkcje te okazały się nader grywalne – Empire: Total War, Anno 1404 czy też Red Faction: Guerrilla nie bez powodu odniosły nielichy sukces. Po prawie dwudziestu godzinach grania w najnowszego Need for Speeda do mojego wora z najlepszymi odsłonami uznanych marek, które zadebiutowały w tym roku, włożyłem kolejną pozycję – dzieło studia Slightly Mad to jedne z najgrywalniejszych wyścigów wydanych na PC na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy!

Na rzeczoną firmę odpowiedzialną za recenzowany produkt składa się przede wszystkim ekipa, która majstrowała przy grach GT Legends i GTR 2 – i to widać w Need for Speed SHIFT. Koniec z nielegalnymi wyścigami, koniec z pokonywaniem ostrych zakrętów z wciśniętym do dechy pedałem gazu, koniec z głupiutkimi policjantami na ulicach miast. Czytaliście podobne sformułowania, gdy na rynku pojawiła się część zatytułowana ProStreet? Na pewno. Ale tym razem zmiany są o wiele bardziej radykalne i przemyślane – najnowsza odsłona cyklu łyka jednym haustem poprzedni, niezbyt udany (średnia ocen oscylująca wokół 70 proc. mówi sama za siebie) eksperyment tego typu. Oto, drodzy gracze, seria Need for Speed w końcu... nie, jeszcze nie postawiła swoich czterech kółek na wirtualnym tronie wyścigów na PC – ale za sprawą odsłony o podtytule SHIFT bardzo do niego zbliżyła się.

Screen z gry Need for Speed SHIFT

Wygraj i zapomnij

Głównym trybem w grze jest naturalnie kariera. By była jasność, nie mamy w niej do czynienia z pełnoprawną fabułą: wszelkiego rodzaju cut-scenki sprowadzają się jedynie do pokazania pojazdów i zawodów czekających na nas w następnej fazie przygody, zaś kierowca, w którego wcielamy się, nie jest określony nawet imieniem. I bardzo dobrze – moim zdaniem tej maści braki nie przeszkadzają w tego typu grach, a nawet działają na korzyść tytułu.

Struktura głównego trybu produkcji teoretycznie jest standardowa: naszym zadaniem jest wygrywanie kolejnych, coraz trudniejszych wyścigów, by móc wziąć udział w najwyższej rangi imprezach, i zostanie mistrzem najbardziej prestiżowej klasy (NFS Live). Naturalnie zwycięstwa umożliwiają nie tylko odblokowywanie nieznanych wcześniej zawodów (zarówno pobocznych, jak i tych sprzężonych z głównym celem), ale również całej masy dodatków pozwalających na efektywniejsze majstrowanie przy samochodach w wirtualnym garażu.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna
Zgłoś błąd