News

Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Ballada o świetnych dodatkach

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City
Producent: Rockstar
Dystrybutor w Polsce: Cenega
Wersja językowa: angielska
Data premiery na świecie: 13 kwietnia 2010
Data premiery w Polsce: 16 kwietnia 2010
Zalecany wiek: 18+
Wymagania sprzętowe - minimalne: procesor Intel Core 2 Duo (1,8 GHz) lub odpowiednik, 1GB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c (GeForce 7900 lub odpowiednik), 16 GB wolnego miejsca na HDD

Panowie z Rockstar mają u mnie wielkiego plusa – w dobie sprzedawanych za niemałe pieniądze dodatków DLC będących w większości przypadków zbiorem nikomu niepotrzebnych dupereli lub zawartością bezczelnie wyciętą z gry przed jej premierą, oni trzymają fason i oferują graczom naprawdę rozbudowane i pełnoprawne rozszerzenia. Z dwóch wypasionych dodatków do Grand Theft Auto IV składa się pakiet Episodes From Liberty City, który właśnie zawitał na pecety.

Określenie "pakiet dodatków" pasuje do Episodes From Liberty City jedynie połowicznie. A to dlatego, że wchodzące w jego skład epizody The Lost And Damned oraz The Ballad of Gay Tony stanowią w zasadzie zupełnie odrębne i samodzielne gry. Miano dodatków przylgnęło do nich dlatego, że swoją premierę miały pierwotnie tylko na konsoli Xbox 360 i dystrybuowane były wyłącznie przez internet w formie DLC do Grand Theft Auto IV. Teraz jednak doczekały się konwersji na PC i sprzedawane są w normalnej, pudełkowej edycji, a do działania nie wymagają podstawowej wersji gry.

Screen z gry Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Zagubieni i potępieni

The Lost & Damned to brutalna, męska opowieść o członkach gangu motocyklowego. Z więzienia wychodzi Billy, dawny szef bandy i przejmuje obowiązki od swojego zastępcy, Johny'ego. Niestety, szybko okazuje się, że Billy zainteresowany jest jedynie robieniem coraz większych i groźniejszych rozrób, a nie dobrem gangu. Johny'emu taki stan rzeczy się nie podoba, więc dochodzi do coraz większych napięć pomiędzy liderami, a także sympatyzującymi z nimi członkami gangu. Kto zyska przychylność chłopaków i skuteczniej podłoży drugiemu nogę? Co stanie się z gangiem? Na te pytania odpowiada gra.

Screen z gry Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Rozgrywka w The Lost & Damned niewiele różni się od podstawowej edycji Grand Theft Auto IV. Nasze kontakty zlecają nam misje, a w przerwach między nimi oglądamy zabawne scenki. Trzeba przyznać, że scenarzyści i spece od dialogów nie zawiedli, a aktorzy wcielający się w Billy'ego i Johny'ego swoje role odegrali po mistrzowsku. Same misje również prezentują się nieźle, choć nie należą do zapadających w pamięć. Opierają się w głównej mierze na strzelaniu oraz szybkiej jeździe na przypominającym Harleya motorze. Poprawiono model jazdy jednośladów, wypaść z siodełka i zginąć jest znacznie trudnej niż w GTA IV. I dobrze.

Screen z gry Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Jazda w szyku z innymi członkami gangu powoduje stopniowe odnawianie zdrowia. Pomysł ciekawy i pozwala poczuć się jak prawdziwy przywódca. Nasi towarzysze stopniowo zdobywają doświadczenie i stają się coraz groźniejsi. Warto dbać o to, by nie zginęli, bo wówczas na ich miejsce przychodzą nieopierzone żółtodzioby. A pożytek z nich początkowo mizerny. Ukończenie fabuły The Lost & Damned to kwestia około 7 godzin. Całkiem sporo jak na dodatek. Fajnie, tym bardziej że w pudełku znajduje się jeszcze drugi.

Strona: 1 2 3 Następna
Zgłoś błąd