News

Facebook: zmiany w wiadomościach i koniec zaproszeń do gier

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że Facebook testuje bardziej spersonalizowane powiadomienia oparte na lokalizacji, a w serwisie już wprowadzane są kolejne zmiany. Tym razem ze skrzynki odbiorczej znika folder „Inne”, wyłączane są też powiadomienia i zaproszenia do gier.

Folder „Inne” służył do odbierania wiadomości od nieznajomych. Wiele osób jednak nigdy go nie sprawdzało lub nawet nie wiedziało o jego istnieniu. Facebook postanowił zrezygnować z takiego podziału i wprowadza tzw. Message Request. Jeżeli zaakceptujemy wiadomości od osoby, której nie mamy w znajomych, kolejne wiadomości do niej będą wyświetlały się jak wszystkie pozostałe. W innym przypadku nie będziemy dłużej otrzymywać niechcianych wiadomości.

Facebook powiadomienia

Dużo bardziej irytującą rzeczą na Facebooku są jednak zaproszenia do gier. Znajomi grający np. w Candy Crash Saga w pewnym momencie, aby kontynuować zabawę, muszą wybrać jedną z trzech możliwości: zapłacić określoną kwotę pieniędzy, odczekać ileś czasu lub…wysłać zaproszenia do gry swoim znajomym. Z pewnością większość osób spotkała się z nachalnymi zaproszeniami i narastającą przez to liczbą powiadomień. Na szczęście zaproszenia do wszelkich gier oraz aplikacji już niedługo zostaną wyłączone. Jest to reakcja Facebooka na prośby użytkowników.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd