News

Test płyt głównych LGA 1150 z chipsetem Z87

Testujemy cztery płyty główne LGA 1150 ze średniej półki

Aby rozwinąć skrzydła, nowe procesory Intela potrzebują dobrej bazy w postaci dopracowanej płyty głównej. W dzisiejszym teście wybierzemy idealną partnerkę dla Haswella – płytę, która oferuje najwięcej: zapewnia świetne OC, jest funkcjonalna, a przy tym jej cena nie jest wygórowana. Zapraszamy do lektury naszego najnowszego artykułu.

Wprowadzenie

Niedawno na naszym portalu prezentowaliśmy przegląd ośmiu płyt głównych mATX z chipsetem B85 dla procesorów Intel Haswell. Jak zapewne wiecie, konstrukcje te dedykowane są raczej mniej wymagającym użytkownikom, prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero z płytami ze średniej półki opartymi na chipsecie Z87. To tutaj pojawiają się ciekawe funkcje, to także te płyty dają możliwość maksymalnego podkręcania procesora na chłodzeniu powietrzem bez obaw o ich sekcję zasilania.

Do naszego zestawienia wybraliśmy cztery konstrukcje najbardziej znanych w Polsce producentów płyt głównych. Kluczem przy ich wyborze była porównywalna cena oraz ciekawe funkcje promowane przez ich twórców. Każdy z modeli to pełnowymiarowy model ATX umożliwiający tworzenie konfiguracji multi-GPU, podkręcanie procesorów zarówno z odblokowanym, jak i zablokowanym mnożnikiem, zmianę strapu procesora i pamięci oraz posiadający rozbudowane opcje dotyczące tworzenia macierzy RAID. Tańsze płyty zwykle nie oferują podobnej funkcjonalności lub jest ona lekko okrojona.

Zwracaliśmy szczególną uwagę na łatwość obsługi Setupu UEFI, funkcje dostępne z jego poziomu, jakość oprogramowania i możliwości, jakie on oferuje. Z kwestii bardziej sprzętowych oczywiście kluczowy jest potencjał OC, sensownie zrobione automatyczne podkręcanie, temperatury pracy i przede wszystkim opcje wyróżniające dany model na tle rozwiązań konkurencji. Tradycyjnie do dyspozycji mamy trzy nagrody – naszą Rekomendację, odznakę Wydajność i wyróżnienie Opłacalność. Nim jednak przejdziecie do podsumowania, sprawdźcie, jak prezentują się konkretne modele.

Komentarze (42)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Gość.

get followers

  • Goście

Napisano 1 mar 2016, 04:10

I recently graduated with a top tier university and I have to admit that we never thought regarding this subject, in this way. I am just very glad you thought to share this web site with everyone, as it has definitely showed my eyes to a different means of thinking.

clash pros

  • Goście

Napisano 1 mar 2016, 21:35

Wish I needed found this web site, whenever i was studying this topic in college. I shared this with my co-workers and everybody was astonished how good you explained this quite hard subject matter

8ball hacks

  • Goście

Napisano 1 mar 2016, 22:11

As much as I really enjoy this site, your latest addition is actually using this world. I notice you’ve spent a big amount of time pouring during the subject and have really given it your all. You must be commended to your effort. I might like to invite you to definitely visit site. I recently found so that it is very beneficial and you should likely be capable to carry out the same.

Gość

  • Goście

Napisano 7 kwi 2016, 09:10

nice post

androidgurubhg

  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 18 kwi 2016, 11:37

Great post! I will come back to chat.

besthackgames.net

  • Goście

Napisano 18 kwi 2016, 11:44

Its an interesting information about computer. unluck, I use the different one for this function.

bhadwa

  • Goście

Napisano 12 maj 2016, 15:13

boom beach hack | hay day hack | 8 ball pool hack | agario hack

freadx

  • Goście

Napisano 18 maj 2016, 08:23

Niedawno ukończył z czołowych uczelni i muszę przyznać, że nigdy nie myślałem, dotyczące tego tematu, w ten sposób. Po prostu jestem bardzo zadowolony, że myślałeś udostępnić tę witrynę sieci web ze wszystkimi, jak ma na pewno pokazał mi oczy inny sposób myślenia. harga mazda 2 terbaru , harga kia picanto 2016 and harga isuzu mux bekas

bidaako

  • Goście

Napisano 19 maj 2016, 08:06

clash of clans hack
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd