News

Windows 10 usuwa programy użytkowników bez ich zgody

Ostatnie uaktualnienie Windowsa 10 oprócz kilku poprawek wcześniejszych błędów, nowych ikonek oraz poprawy ogólnej funkcjonalności przysporzyło niektórym użytkowników także trochę problemów.

Pierwsze wydanie listopadowej aktualizacji resetowało ustawienia prywatności użytkowników. Microsoft oczywiście oficjalnie przeprosił i zapewnił, że zostaną one przywrócone w ciągu kilku dni. Aktualizacja została potem wycofana, aktualnie jest jednak dostępna.

Windows 10 Ta

Część użytkowników znów nie ma powodów do zadowolenia, ponieważ Windows 10 po zainstalowaniu aktualizacji Treshold 2 usuwa z komputera niektóre programy. Wśród nich znalazły się CPU-Z, SmartFTM, Speccy oraz AMD Catalyst Control Center. Co ciekawe, dziesiątka nie pyta użytkowników o zgodę na usunięcie narzędzi, a komunikat pojawia się po zakończeniu procesu.

Microsoft poproszony przez serwis Betanews o komentarz w tej sprawie odmówił rozmowy, co może sugerować, że tego typu działania są według giganta z Redmond normalne.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd