News

Pierwszy milion Wiedźmina 2

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów przez 3,5 miesiąca od premiery sprzedała się w nakładzie 949 355 egzemplarzy. Taką informację podali twórcy gry, firma CD Projekt RED.

Firma CD Projekt RED poinformowała, że na świecie jest już prawie milion Geraltów w wersji z Wiedźmina 2. Kontynuacja polskiego hitu z 2007 roku sprzedała się w ilości 949 355 egzemplarzy. Czy przekroczy magiczną barierę 1 miliona? To pewne, zważywszy na fakt, że gra sprzedaje się o 24 proc. lepiej niż część pierwsza w analogicznym okresie. Ta przez 3 lata sprzedała się w łącznym nakładzie 1,9 mln sztuk.

W tym momencie należy zaznaczyć, że podane wyniki sprzedaży gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dotyczą wydania pudełkowego i elektronicznego, te ostatnie stanowi około 20 proc. całości. Za miesiąc ma pojawić się duża łatka oznaczona numerem 2.0, która ma wprowadzić wiele zmian i poprawek. Prawdopodobnie wpłynie to na poprawę sprzedaży, szczególnie, że gracze zgodnie narzekają na liczne błędy.

Za to na pewno wyniki podbije premiera Wiedźmina 2 na konsoli Xbox 360, którą zapowiedziano na przyszły rok. Póki co najnowsza produkcja CD Projekt RED jest jedną z najchętniej kupowanych polskich gier, ale wciąż daleko jej do konkurenta, Two Worlds 2, które rozeszło się w nakładzie 2,5 mln egzemplarzy.

Wiedźmin 2 - Okładka

Zgłoś błąd