News

Command & Conquer Tiberium Alliances – gra przeglądarkowa od EA

Electronic Arts zapowiedziało powstanie nowego przeglądarkowego RTS-a: Command & Conquer Tiberium Alliances. Ruszają zapisy na zamknięte beta-testy gry.

W ubiegły weekend podczas Video Game Awards 2011 studio BioWare zapowiedziało kontynuację serii Command & Conquer. Wydawca gry, Electronic Arts, nie ogranicza się jednak tylko do jednego projektu bazującego na tym RTS-ie i zaangażował także własne studio deweloperskie - EA Phenomic - do pracy nad podserią Tiberium. Gra ma być dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Nie wiadomo na razie, czy tytuł - wzorem innych wydawanych przez EA - trafi na Facebooka. Amerykański wydawca wyjawił jednak, że będzie bazował na HTML 5.

 Command & Conquer Tiberium Alliances

Na oficjalnej stronie ruszyły już zapisy na zamknięte beta-testy Command & Conquer Tiberium Alliances. EA zapowiada, że w grze bardzo ważne będą możliwości społecznościowe, a głównym zadaniem graczy będzie budowanie siatki sojuszy, które pozwolą na sukcesywne rozwijanie własnego imperium. Chociaż dyplomacja, do której nawiązanie mamy już w tytule gry, ma być znaczącym elementem rozgrywki, to twórcy obiecują, że w przeglądarkowym Command & Conquer nie zabraknie charakterystycznych elementów RTS-a, takich jak zbieranie surowców i podbijanie kolejnych terytoriów.

Zgłoś błąd