News

Synchronizacja Google Docs z MS Office stała się faktem

Google wydał specjalny plugin do pakietu biurowego Microsoftu, dzięki któremu użytkownicy będą mogli w szybki sposób zapisywać lub edytować dokumenty umieszczone w chmurze.

Wtyczka nosi nazwę Google Cloud Connect i dodaje do interfejsu pakietu biurowego Microsoftu specjalny pasek, na którym znajdziemy funkcje związane z synchronizacją, zapisem i edycją dokumentów umieszczonych w chmurze. Co więcej, pozwala też na korzystanie z takich funkcji webowych aplikacji Google, jak praca grupowa czy chociażby udostępnianie plików innym.

Warunkiem skorzystania z pluginu jest posiadanie bibliotek .NET Framework 2.0 oraz oczywiście pakietu biurowego Office w wersji 2003, 2007 lub 2010.

Możliwości dodatku producent prezentuje na poniższym klipie wideo. Natomiast więcej informacji na jego temat możecie znaleźć na oficjalnej stronie.

O wtyczce do pakietu MS Office przygotowywanej przez Google pisaliśmy już jakiś czas temu na PC Centre.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd