News

MSI 870A-G54

Tania płyta z USB 3.0 i SATA 3.0 od MSI

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: MSI 870A-G54
Producent: MSI International
Gniazdo procesora: AM3
Chipset: AMD 870 / SB850
Liczba faz zasilania: 4 + 1
Liczba gniazd pamięci: 4
Liczba slotów PCI Express 16x: 2 (dolny slot pracuje zawsze jako 4x)
Liczba slotów PCI-Express 1x: 1
Liczba slotów PCI: 3
Liczba gniazd SATA: 6
Liczba złączy wentylatorów 4 pin: 1
Liczba złączy wentylatorów 3 pin: 2
Liczba gniazd USB (tylny panel): 6 x SATA 2.0 (czarne) + 2 x SATA 3.0 (niebieskie)
Regulacja HTT: 190 - 690 MHz
Maksymalne stabilne HTT przy uruchamianiu: 372 MHz
Regulacja napięcia Phenom: od -0,35 do +0,7 V względem maksymalnego napięcia procesora
Regulacja napięcia Phenom (kontroler): od -1,05 do +0,55 V względem napięcia standardowego dla kontrolera
Magistrala danych: HT 3.0
Gwarancja: 36 miesięcy

Choć liczba dostępnych urządzeń wykorzystujących USB i SATA trzeciej generacji wciąż jest niewielka, to jednak od pewnego czasu wiele osób kupujących płyty główne decyduje się na modele wyposażone w porty tego typu. Obecnie znaleźć możemy je nie tylko w produktach z wyższej półki. Rozwiązania te coraz częściej trafiają do niedrogich konstrukcji skierowanych dla mniej wymagających użytkowników. Jedną z takich płyt jest MSI 870A-G54, której to poświęcony będzie dzisiejszy artykuł.

Pudełko i zawartość

Testowaną płytę zapakowano w przeciętnych rozmiarów opakowanie, nawiązujące stylistycznie do wyglądu pudełek, w których sprzedawane są konstrukcje MSI z wyższej półki. Na pokrywie tradycyjnie już umieszczono obrazki informujące o obsłudze procesorów Phenom II czy zgodności z Windows 7. Poniżej, tuż pod oznaczeniem modelu, znalazła się informacja o zastosowaniu materiałów tzw. klasy militarnej. W praktyce oznacza to wykorzystanie polimerowych kondensatorów oraz cewek o niższej (w porównaniu do konkurencji) temperaturze pracy. Producent nie przepuścił również okazji do pochwalenia się obsługą USB 3.0 oraz SATA 3.0. Wspomniano również o wyposażeniu płyty w technologię pozwalającą na odblokowanie rdzeni.

MSI 870A-G54

W środku znajdziemy:

  • instrukcję obsługi w kilku językach oraz rozkładówkę opisującą proces instalacji,
  • broszurkę poświęconą obsłudze programu MSI Control Center,
  • płytę DVD ze sterownikami i oprogramowaniem,
  • przewód sygnałowy SATA,
  • przejściówkę z MOLEX do SATA,
  • płaską taśmę PATA,
  • zaślepkę na tył obudowy.

MSI 870A-G54

Komentarze (1)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-1). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: peeet.

peeet

  • Goście

Napisano 22 sie 2011, 21:04

mam te płytę już prawie rok i spisuje się bezbłędnie. Co prawda nie podkręcam niczego bo nie ma po co, ale nigdy nie było z nią żadnych kłopotów. Mam procesor AMD Athlon II X4 645 3,1GHz BOX, pamięci GSkill 4 x 2 GB karta grafiki GF GTX460 OC. bardzo dobrym rozwiązaniem jest automatyka zasilacza i regulacji częstotliwości procesora. Gdy coś piszę czy jakieś inne prace biurowe, Częstotliwość spada do 800 MHz, wiatraki są niesłyszalne (mam ich w sumie 5) i jest duży komfort. Nie mam programów, które by mogły zmusić komputer do pracy na 100% wydajności, choć ten zapas mocy czasami się przydaje przy równoczesnej pracy kilku aplikacji.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd